light box
امتیاز 2.58 آئروژل گرافن فوق آبگریز و فوق لئوفیل(چربی دوست) برای حذف فوق سریع">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 15
تعداد کلمات : 4400
مجله : j mater res technol
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:آئروژل گرافن فوق آبگریز و فوق لئوفیل(چربی دوست) برای حذف فوق سریع مواد آلی خطرناک از آب

 چکیده

  یک رویکرد آسان برای تهیه آئروژل های گرافنی عامل دار (FGAs) با خواص فوق آبگریز و ابرولئوفیلیک با اصلاح آئروژل های گرافن با پلی (دی متیل سیلوکسان) (PDMS) ایجاد شد. FGAهای آماده شده ساختار مزوپور را با سطح سطحی بالا (۱۵۷ متر مربع بر گرم) نشان دادند که ظرفیت جذب بالایی را به سمت حلال‌های آلی مختلف با مقدار قابل توجه ۴۸ تا ۹۶ گرم در گرم ارائه می‌کرد. علاوه بر این، FGAهای حاصل راندمان جداسازی بالا (۹۹٪)، حذف فوق سریع (چند ثانیه) و عملکرد بازیافت خوب (۱۰ چرخه، ۹۹٪ ماندگاری) نسبت به چندین مواد آلی خطرناک (کلروفرم، دی کلرومتان، n-هگزان) تولوئن، پترولیوم اتر و غیره) در آب را نشان دادند.. این یافته ها ماده امیدوارکننده ای را برای بهبود راندمان حذف مواد آلی خطرناک برای تصفیه آب فراهم می کند.

Title: Superhydrophobic and superoleophilic graphene aerogel for ultrafast removal of hazardous organics from water

Abstract

 A facile approach to preparing functionalized graphene aerogels (FGAs) with superhydrophobic and superoleophilic properties was developed by modifying graphene aerogels with poly(dimethylsiloxane) (PDMS). The as-prepared FGAs displayed mesoporous structure with a high aspect surface area (157 m2/g), which afforded a high adsorption capacity toward various organic solvents with a remarkable value of 48–96 g/g. In addition, the resultant FGAs also exhibited a high separation efficiency (≥99%), ultrafast removal (a few seconds), and good recycling performance (10 cycles, 99% retention) toward multiple hazardous organics (chloroform, dichloromethane, n-hexane, toluene, petroleum ether, etc.) in water. These findings provide a promising material to improve the removal efficiency of hazardous organics for water purification.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
  خـریـد محـصـول
  اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
  خـریـد محـصـول
  فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
  خـریـد محـصـول
  ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
  خـریـد محـصـول
  کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
  خـریـد محـصـول
  پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
  خـریـد محـصـول
  آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
  خـریـد محـصـول
  چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
  خـریـد محـصـول
  کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا