light box
امتیاز 4.50 آزمایشات تونل باد روی سقف غشایی شاخی (بوقی) شکل">

عنوان فارسی مقاله: آزمایشات تونل باد روی سقف غشایی شاخی (بوقی) شکل

 

چکیده مقاله

 ساختار غشایی، یک ساختار با کششی سطحی می‌باشد که از منسوجات تشکیل شده است. مواد مورد استفاده برای ساخت غشاهای معماری عموماً متشکل از الیاف یا پارچه‌های بافته شده و پوشش دهی شده با رزین پلیمری (سیدل و دیوید ۲۰۰۹) هستند. برای مثال، پارچه‌های پلی استر با پوشش PVC و پارچه‌های الیاف شیشه‌ای با پوشش PTFE متداول و رایج هستند. ساختارهای غشایی، دارای محیط گسترده‌ای می‌باشند که فضای زیادی را فراهم می‌کنند و تنوع آن‌ها نیازمند عناصر و المان‌های تکیه گاهی و حمایتی سازه‌های سخت بوده و سطوح بسیار خوبی از روشنایی طبیعی را فراهم می‌کنند. سازه‌های غشایی، ایجاد فرم‌های متنوعی می‌کنند. در زمینه‌ی مهندسی عمران و معماری، فرم‌ها و سیستم‌های غشایی، به دو مقوله یعنی غشای پنوماتیک و غشای کششی تقسیم می‌شوند که در شکل ۱ نشان داده شده‌اند (سیتاه ۲۰۰۳). غشاهای بادی نظیر BC پلیس (۱۹۸۳) (جانبرگ ۲۰۱۱ الف) و توکیو دوم (غشاهای گنبدی)(۱۹۹۸)(شینکنتچیو شاو ۱۹۹۸) توسط فشار داخلی حمایت می‌شوند. از سوی دیگر، غشای کششی، توسط نیروی کششی خود، فرم خود را حفظ می‌کند. برای مثال، سطوح نقطه‌ای که موسوم به غشای بوقی شکل هستند، به یک یا چند نقطه‌ی مرتفع از درون یا بیرون کشیده می‌شوند(آزمایشات تونل باد روی سقف غشایی).

 

 

Title: Wind Tunnel Tests on Horn-Shaped Membrane Roof Under the Turbulent Boundary Layer

Abstract: 

In this paper, the authors describe about a wind tunnel test for a membrane roof on a civil engineering. Especially, the authors focused on the horn-shaped membrane roof (shown in fig.1). Wind loading is the most dominant load for light-weight structures such as membrane roofs. A wind-force coefficient of typical building type such as box-type is defined in the guideline and the cord, but a wind-force coefficient of complicated shapes such as the hornshaped membrane roof has not been sufficiently reported yet.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
قیمت‌های مسکن و ریسک اعتبار: شواهدی از ایالات متحده
خـریـد محـصـول
نقش یادگیری مشارکتی در بهبود مهارت‌های ارتباطات کلامی دانشجویان یادگیرنده EFL
خـریـد محـصـول
شکستن مقاومت میزبان توسط نیای تکاملی مستقل ویروس رگبرگ زرد نکروتیک چغندر قند
خـریـد محـصـول
واکنش پروسکایت ها به عنوان مبدل‌های خودرو
خـریـد محـصـول
ویژگی‌های انتقال منفذی و انتشار مؤثر مونولیت سرامیکی برای مبدل کاتالیزوری خودرو
خـریـد محـصـول
مبدل ترافیکی و کاتالیستی- آلایندگی اتمسفری مربوطه در منطقه شهری ریو دوژانیرو
خـریـد محـصـول
مکانیسم بازیابی فلزات گروه پلاتینوم از مبدل‌های کاتالیستی در سیستم‌های استفاده شده در اگزوز
خـریـد محـصـول
مطالعه تفضیلی اکسایش کاتالییستی HCHO و co در کاتالیزور Mn0.75Co2.25O4
خـریـد محـصـول
رفتار سه سویه فازهای ترکیبی و جداگانه پلاتینوم، پالادیوم و رادیوم در ترکیب گازی کامل
خـریـد محـصـول
مطالعه در مقیاس بنچ گاز مصنوعی یک مبدل کاتالیزوری ۴ راهی: اکسایش کاتالیزوری
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا