light box
امتیاز 4.50 آزمایشات تونل باد روی سقف غشایی شاخی (بوقی) شکل">

عنوان فارسی مقاله: آزمایشات تونل باد روی سقف غشایی شاخی (بوقی) شکل

 

چکیده مقاله

 ساختار غشایی، یک ساختار با کششی سطحی می‌باشد که از منسوجات تشکیل شده است. مواد مورد استفاده برای ساخت غشاهای معماری عموماً متشکل از الیاف یا پارچه‌های بافته شده و پوشش دهی شده با رزین پلیمری (سیدل و دیوید ۲۰۰۹) هستند. برای مثال، پارچه‌های پلی استر با پوشش PVC و پارچه‌های الیاف شیشه‌ای با پوشش PTFE متداول و رایج هستند. ساختارهای غشایی، دارای محیط گسترده‌ای می‌باشند که فضای زیادی را فراهم می‌کنند و تنوع آن‌ها نیازمند عناصر و المان‌های تکیه گاهی و حمایتی سازه‌های سخت بوده و سطوح بسیار خوبی از روشنایی طبیعی را فراهم می‌کنند. سازه‌های غشایی، ایجاد فرم‌های متنوعی می‌کنند. در زمینه‌ی مهندسی عمران و معماری، فرم‌ها و سیستم‌های غشایی، به دو مقوله یعنی غشای پنوماتیک و غشای کششی تقسیم می‌شوند که در شکل ۱ نشان داده شده‌اند (سیتاه ۲۰۰۳). غشاهای بادی نظیر BC پلیس (۱۹۸۳) (جانبرگ ۲۰۱۱ الف) و توکیو دوم (غشاهای گنبدی)(۱۹۹۸)(شینکنتچیو شاو ۱۹۹۸) توسط فشار داخلی حمایت می‌شوند. از سوی دیگر، غشای کششی، توسط نیروی کششی خود، فرم خود را حفظ می‌کند. برای مثال، سطوح نقطه‌ای که موسوم به غشای بوقی شکل هستند، به یک یا چند نقطه‌ی مرتفع از درون یا بیرون کشیده می‌شوند(آزمایشات تونل باد روی سقف غشایی).

 

 

Title: Wind Tunnel Tests on Horn-Shaped Membrane Roof Under the Turbulent Boundary Layer

Abstract: 

In this paper, the authors describe about a wind tunnel test for a membrane roof on a civil engineering. Especially, the authors focused on the horn-shaped membrane roof (shown in fig.1). Wind loading is the most dominant load for light-weight structures such as membrane roofs. A wind-force coefficient of typical building type such as box-type is defined in the guideline and the cord, but a wind-force coefficient of complicated shapes such as the hornshaped membrane roof has not been sufficiently reported yet.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
خـریـد محـصـول
دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
خـریـد محـصـول
الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
خـریـد محـصـول
استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
خـریـد محـصـول
تأثیر زکات تولید در افزایش درآمد در کاهش فقر جامعه در آچه اندونزی
خـریـد محـصـول
مروری بر راه حل‌های اینترنت اشیا برای کنترل انرژی هوشمند در ساختمان‌ها برای کاربردهای شهر هوشمند
خـریـد محـصـول
تحلیل محتوای صندوق های سرمایه گذاری مطابق با شرع در KSA: آیا عدالت اجتماعی مهم است ؟
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
خـریـد محـصـول
یک مطالعه اکتشافی برای شناسایی تأثیر سبک های رهبری در دستیابی به تعالی نهادی در بخش عمومی
خـریـد محـصـول
شروع تحقیقات کیفی: راهنمای فلسفی و عملی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا