light box
امتیاز 2.65 آسفالت‌های بتنی پیش ساخته و نتایج تست بار شتاب ترافیکی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 20
تعداد کلمات : 7500
مجله : civil engineering
انتشار : 2018
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:آسفالت‌های بتنی پیش ساخته و نتایج تست بار شتاب ترافیکی

 چکیده

دال‌ها (صفحات) پیش ساخته، یک روش تعمیر و روسازی سودمند برای توسعه عمر مفید آسفالت‌های بتونی تخریب شده می‌باشند. مزیت‌های آن شامل افزایش طول عمر قالب‌ها و صفحات بتونی تحت شرایط کنترل شده کارخانه بوده و این مسئله که دال‌های پیش ساخته کاملاً مراقبت و به عمل آوریه شده می‌توانند به طور بالقوه تقریباً بلافاصله بعد از نصب مورد بهره برداری قرار گیرند، موجب افزایش جذابیت استفاده از آن‌ها در بزرگ راه‌های بسیار شلوغ شده که در آن پنجره‌های کاری برای تعمیرات عمقی و بنیادین بسیار کوتاه و محدود است. این مزیت‌ها در صورتی تحقق خواهند یافت که دال‌های پیش ساخته با مواد مناسب و نظارت کافی ساخته شده و نصب شوند زیرا عوامل بسیاری وجود دارد که بر حیات ساختار و کارکردی این آسفالت محبوب و مفید تأثیر می‌گذارند. این مقاله به توصیف روند تکامل و تولید تدریجی آسفالت‌های بتونی پیش ساخته در کشورهای مختلف و به خصوص آمریکا می‌پردازد. طراحی، ساخت و نصب سیستم‌های ویژه دال‌های پیش ساخته موسوم به سوپر اسلب ها (Super-Slab™) تشریح شده و مروری بر نتایج آزمون بارگذاری شتاب با یک شبیه سازی وسیله نقلیه سنگین (HVS) که اخیراً در کالیفرنیا انجام شده است ارائه می‌شود. نتیجه گیری کلی این است که استفاده از صفحات بتونی و دال‌های پیش ساخته برای تعمیر و احیای آسفالت‌های بتونی به طور جدی در ایالات متحده در سطوح مختلف ارزیابی شده و در حال حاضر به طور مطلوبی توسط سازمان بزرگ راه‌های فدرال، اتحادیه حمل و نقل و بزرگ راه ایالتی و سازمان‌ها و ایالات مختلف در نظر گرفته می‌شود(آسفالت‌های بتنی پیش ساخته).

TITLE: Precast Concrete Pavements and Results of Accelerated Traffic Load Test

Abstract

Precast slabs are considered an advantageous repair method for extending the service life of distressed concrete pavement. Benefits include long life expectancy of concrete slabs cast in factory-controlled conditions and the fact that fully cured precast slabs can potentially be put into use almost immediately upon installation, making them attractive for use on heavily traveled highways where work windows for full-depth repairs are short. These benefits can only be realized if precast slabs are constructed and installed with proper materials and adequate supervision, as there are many factors that can affect the structural and functional life of this increasingly popular type of pavement. This paper describes the evolution of precast concrete pavements in various countries and, in particular, in the United States. The design, construction, and installation of a particular system of precast slabs called Super-Slab™, is explained, and an overview of the results of accelerated load testing with a heavy vehicle simulator (HVS) recently performed in California are presented. The general conclusion is that the use of precast slabs for concrete pavement rehabilitation is being seriously evaluated in the United States at various levels, and it is being considered favorably by the Federal Highway Administration, American Association of State Highway and Transportation Officials, and various State and other highway agencies. There is also growing interest in this technology in other countries.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  مقاله ی مروری در خصوص فرایند زیست شناختی احیا و اصلاح خاک در مهندسی عمران
  خـریـد محـصـول
  بودجه بندی سرمایه ای مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی
  خـریـد محـصـول
  مقایسه کاربرد سنتی خانه‌های حیاط دار در دو شهر
  خـریـد محـصـول
  تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
  خـریـد محـصـول
  پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
  خـریـد محـصـول
  جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
  خـریـد محـصـول
  بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
  خـریـد محـصـول
  دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
  خـریـد محـصـول
  الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
  خـریـد محـصـول
  استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
  برو بالا