light box
امتیاز 2.65 مقاومت القا شده به آفات و پاتوژن ها در درختان">

عنوان فارسی مقاله:مقاومت القا شده به آفات و پاتوژن ها در درختان

چکیده

 مقاومت درخت با طیف وسیعی از عوامل زیستی و غیر زیستی (عوامل زنده و غیر زنده) از جمله میکروب‌های پاتوژنیک وغیر پاتوژنیک و علفخواران بهبود می‌یابد که این موضوع منجر به افزایش حفاظت در برابر آسیب زیستی یا زنده می‌شود. مقاومت القا شده می‌تواند ابزاری ارزشمند در مدیریت پایدار آفات باشد. مقاومت القا شده به طور فعالانه‌ای در گونه‌های علفی و در سال‌های اخیر در گونه‌های چوبی مطالعه شده است و به عنوان یک مفهوم سازگار با محیط زیست و جذاب برای بهبود مقاومت درخت ظهور کرده است. با این حال قبل از کاربرد مقاومت القا شده، نیاز مبرمی به افزایش دانش ما از مکانیسم‌های دفاعی در درختان جنگلی وجود دارد. درک غنی‌تر از این پدیده‌ها نقش مهمی در توسعه راهبردهای مدیریت تلفیقی پایدار آفات ایفا می‌کند. این مقاله مروری خلاصه‌ای از دانش ما از IR را در درختان جنگلی ارائه کرده و بر مکانیسم‌های دفاعی القا پذیر، القای سیستمی مقاومت و شبکه‌های سیگنالینگ هورمون‌های گیاهی تاکید دارد. ما در نهایت در مورد مزایای بالقوه و محدودیت‌های استفاده از ابزارهای مدیریت مبتنی بر IR در سیستم‌های جنگلی بحث می‌کنیم(آفات و پاتوژن ها در درختان).

Title: Induced resistance to pests and pathogens in trees

Abstract

Tree resistance can be enhanced by a variety of biotic and abiotic inducers, including nonpathogenic and pathogenic microbes, and herbivores, resulting in enhanced protection against further biotic injury. Induced resistance (IR) could be a valuable tool in sustainable pest management. IR has been actively studied in herbaceous plant species, and, in recent years, in woody plant species, and is fast emerging as an intriguing, eco-friendly concept for enhancing tree resistance. However, before application of IR becomes possible, there is a need to increase our knowledge of the mechanisms of defence in forest trees. A richer understanding of these phenomena will play a critical role in developing sustainable integrated pest management strategies. This review summarizes our current knowledge of IR in forest trees, focusing on inducible defence mechanisms, systemic induction of resistance and phytohormone signalling networks. We conclude by discussing the potential advantages and limitations of applying IR-based management tools in forest systems.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
  خـریـد محـصـول
  پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
  خـریـد محـصـول
  جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
  خـریـد محـصـول
  بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
  خـریـد محـصـول
  دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
  خـریـد محـصـول
  الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
  خـریـد محـصـول
  استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
  خـریـد محـصـول
  تأثیر زکات تولید در افزایش درآمد در کاهش فقر جامعه در آچه اندونزی
  خـریـد محـصـول
  مروری بر راه حل‌های اینترنت اشیا برای کنترل انرژی هوشمند در ساختمان‌ها برای کاربردهای شهر هوشمند
  خـریـد محـصـول
  تحلیل محتوای صندوق های سرمایه گذاری مطابق با شرع در KSA: آیا عدالت اجتماعی مهم است ؟
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
  برو بالا