light box
امتیاز 2.65 مقاومت القا شده به آفات و پاتوژن ها در درختان">

عنوان فارسی مقاله:مقاومت القا شده به آفات و پاتوژن ها در درختان

چکیده

 مقاومت درخت با طیف وسیعی از عوامل زیستی و غیر زیستی (عوامل زنده و غیر زنده) از جمله میکروب‌های پاتوژنیک وغیر پاتوژنیک و علفخواران بهبود می‌یابد که این موضوع منجر به افزایش حفاظت در برابر آسیب زیستی یا زنده می‌شود. مقاومت القا شده می‌تواند ابزاری ارزشمند در مدیریت پایدار آفات باشد. مقاومت القا شده به طور فعالانه‌ای در گونه‌های علفی و در سال‌های اخیر در گونه‌های چوبی مطالعه شده است و به عنوان یک مفهوم سازگار با محیط زیست و جذاب برای بهبود مقاومت درخت ظهور کرده است. با این حال قبل از کاربرد مقاومت القا شده، نیاز مبرمی به افزایش دانش ما از مکانیسم‌های دفاعی در درختان جنگلی وجود دارد. درک غنی‌تر از این پدیده‌ها نقش مهمی در توسعه راهبردهای مدیریت تلفیقی پایدار آفات ایفا می‌کند. این مقاله مروری خلاصه‌ای از دانش ما از IR را در درختان جنگلی ارائه کرده و بر مکانیسم‌های دفاعی القا پذیر، القای سیستمی مقاومت و شبکه‌های سیگنالینگ هورمون‌های گیاهی تاکید دارد. ما در نهایت در مورد مزایای بالقوه و محدودیت‌های استفاده از ابزارهای مدیریت مبتنی بر IR در سیستم‌های جنگلی بحث می‌کنیم(آفات و پاتوژن ها در درختان).

Title: Induced resistance to pests and pathogens in trees

Abstract

Tree resistance can be enhanced by a variety of biotic and abiotic inducers, including nonpathogenic and pathogenic microbes, and herbivores, resulting in enhanced protection against further biotic injury. Induced resistance (IR) could be a valuable tool in sustainable pest management. IR has been actively studied in herbaceous plant species, and, in recent years, in woody plant species, and is fast emerging as an intriguing, eco-friendly concept for enhancing tree resistance. However, before application of IR becomes possible, there is a need to increase our knowledge of the mechanisms of defence in forest trees. A richer understanding of these phenomena will play a critical role in developing sustainable integrated pest management strategies. This review summarizes our current knowledge of IR in forest trees, focusing on inducible defence mechanisms, systemic induction of resistance and phytohormone signalling networks. We conclude by discussing the potential advantages and limitations of applying IR-based management tools in forest systems.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  مدیریت دولتی و منافع عمومی: ارائه مجدد یک مفهوم فراموش شده
  خـریـد محـصـول
  ویتامین B6: یک ترکیب طولانی شناخته شده با پیچیدگی‌های تعجب آور
  خـریـد محـصـول
  چارچوب یکپارچه مبتنی بر طراحی برای انتخاب منبع در تولید افزایشی
  خـریـد محـصـول
  یک روش تکراری برای حل پاسخ دینامیکی سیستم‌های متصل به وسایل نقلیه ریلی
  خـریـد محـصـول
  مقرون به صرفه بودن نگه داری و نوسازی زیرساخت راه آهن
  خـریـد محـصـول
  تحلیل مفهومی متغیرهای میانجی و واسطه در تحقیقات کسب و کار
  خـریـد محـصـول
  بررسی تجربی اثرات متغیرهای واسطه‌ای و تعدیل کننده در تحقیقات کسب و کار
  خـریـد محـصـول
  وضعیت زیرگروه حسابرس و کیفیت حسابرسی
  خـریـد محـصـول
  ساختار بانکداری و تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط
  خـریـد محـصـول
  کنترل هماهنگ مزارع بادی ساحلی و مبدل HVDC برای میرایی نوسان برق
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد.
  برو بالا