light box
امتیاز 2.58 پنوموتوراکس خود به خودی و آمفیزم زیرپوستی در بیماران کوید-۱۹">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 21
تعداد کلمات : 2500
مجله : Journal of Infection and Public Health
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:پنوموتوراکس(هواجنبی) خود به خودی و  آمفیزم  زیرپوستی در بیماران مبتلا به کوید-۱۹: گزارش موردی

چکیده

 کرونا ویروس ۲۰۱۹ (COVID-19) یک بیماری عفونی است که در اثر سندرم شدید تنفسی حاد (SARS-CoV-2) ایجاد می‌شود. همانطور که می دانیم، COVID-19 به یک بیماری همه گیر جهانی و جدی تبدیل شده است. بیماری عمدتاً بر ریه‌ها تأثیر می‌گذارد و علایم رایج آن تب، سرفه و تنگی نفس است. توموگرافی رایانه‌ای یا مقطه نگاری گامپیوتری (CT) نقش مهمی در ارزیابی اولیه و پیگیری COVID-19 دارد. علایم اصلی (CT) این بیماری، کدورت شیشه مات یا گراند گلس (GGO) با توزیع پیرامونی یا خلفی است که عمدتاً شامل لوب‌های تحتانی است. در این گزارش مورد، ما یک بیمار پنوموتوراکس و آمفیزم زیر جلدی را در یک بیمار مبتلا به COVID-19 ارائه می‌دهیم. تا آنجا که می دانیم، این اولین مورد نشان داده شده از پنوموتوراکس همراه با ذات الریه COVID-19 است(آمفیزم زیرپوستی بیماران مبتلا به کوید-۱۹).

Title: Spontaneous pneumothorax and subcutaneous emphysema in COVID-19 patient: Case report

Abstract

 Coronavirus disease 2019 (COVID-19) is an infectious disease caused by severe acute respiratory syndrome virus coronavirus 2 (SARS-CoV-2). As known, COVID-19 has become a global pandemic and serious health problem. Disease mainly affects lungs and common findings are fever cough and shortness of breath. Computerized tomography (CT) has an important role in initial evaluation and follow up of COVID-19. Main (CT) finding of the disease is bilateral extensive ground-glass opacification (GGO) with a peripheral or posterior distribution, mainly involving the lower lobes. In this case report, we present a pneumothorax and subcutaneous emphysema case in a patient with COVID-19. To the best of authors’ knowledge, it is the first illustrated case of pneumothorax accompanying COVID-19 pneumonia.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
جنسیت در مطالعات ترجمه سمعی بصری
خـریـد محـصـول
زبان‌های اقلیت، برنامه ریزی زبان و ترجمه‌ی سمعی بصری
خـریـد محـصـول
کوید۱۹(COVID-19) و ترومبوآمبولی اندام اصلی: تظاهرات و علایم در سیستم های قلبی عروقی
خـریـد محـصـول
COVID-19 و سلامت روان در برزیل: علایم روانی و روانپزشکی در جمعیت عمومی
خـریـد محـصـول
تشخیص کوید-۱۹(COVID-19)- مرور اجمالی بر روش های فعلی
خـریـد محـصـول
کوید-۱۹(COVID-19) در محیط
خـریـد محـصـول
ترجمه سمعی بصری و موسیقی عامه پسند
خـریـد محـصـول
برهمکنش محاوره‌ای و گفتمان در ترجمه‌ی سمعی بصری: گفت و گوی فی البداهه
خـریـد محـصـول
میزان اطمینان از بیماری کرونا ویروس جدید (COVID-19) در ژاپن
خـریـد محـصـول
مدل سازی و پیش بینی ARIMA از شیوع COVID-19 با الگوی نامنظم
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد.
برو بالا