light box
امتیاز 2.58 آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 31
تعداد کلمات : 13100
مجله : AI
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها

 چکیده

  آگاهی موقعیتی (SA) به عنوان ادراک موجودات در محیط، درک معنای آنها و پیش بینی وضعیت آنها در آینده نزدیک تعریف می شود. از دیدگاه نیروی هوایی، SA به توانایی درک و طرح ریزی وضعیت فعلی و آینده هواپیماهای قرمز و آبی و تهدیدات سطحی در یک حریم هوایی اشاره دارد. در این مقاله، ما مدلی برای SA و تصمیم‌گیری پویا پیشنهاد می‌کنیم که هوش مصنوعی و سیستم‌های کاربردی مبتنی بر داده‌های دینامیکی را برای تطبیق اندازه‌گیری‌ها و منابع مطابق با شرایط در حال تغییر، ترکیب می‌کند. ما اندازه گیری SA و چالش های مرتبط با کمی سازی SA را مورد بحث قرار می دهیم. سپس مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و فناوری‌ها را توضیح می‌دهیم که به بهبود SA از حالت‌های مختلف جمع‌آوری اطلاعات گرفته تا هوش مصنوعی و سیستم‌های بینایی خودکار کمک می‌کنند. سپس حوزه‌های کاربردی مختلف SA از جمله میدان نبرد، جنگ منطقه خاکستری، پایگاه نظامی و هوایی، امنیت داخلی و دفاع و زیرساخت‌های حیاتی را ارائه می‌کنیم. در نهایت، ما مقاله را با بینش هایی در مورد آینده SA به پایان می بریم.

Title: Situational Awareness: Techniques, Challenges, and Prospects

Abstract

 Situational awareness (SA) is defined as the perception of entities in the environment, comprehension of their meaning, and projection of their status in near future. From an Air Force perspective, SA refers to the capability to comprehend and project the current and future disposition of red and blue aircraft and surface threats within an airspace. In this article, we propose a model for SA and dynamic decision-making that incorporates artificial intelligence and dynamic data-driven application systems to adapt measurements and resources in accordance with changing situations. We discuss measurement of SA and the challenges associated with quantification of SA. We then elaborate a plethora of techniques and technologies that help improve SA ranging from different modes of intelligence gathering to artificial intelligence to automated vision systems. We then present different application domains of SA including battlefield, gray zone warfare, military- and air-base, homeland security and defense, and critical infrastructure. Finally, we conclude the article with insights into the future of SA.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
   خـریـد محـصـول
   نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
   خـریـد محـصـول
   عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
   خـریـد محـصـول
   رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
   خـریـد محـصـول
   اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
   خـریـد محـصـول
   ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
   خـریـد محـصـول
   تشخیص عفونت اطراف پروتز
   خـریـد محـصـول
   بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
   خـریـد محـصـول
   کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
   خـریـد محـصـول
   رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا