light box
امتیاز 2.29 اثرات محدود سازی کالری بر روی عملکرد ویژه و آنتروپومتریک در ورزشکاران جودو">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 10
تعداد کلمات : 3700
مجله : BioOne
انتشار : 2002
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله: اثرات محدود سازی کالری بر روی عملکرد ویژه و آنتروپومتریک در ورزشکاران جودوی با تمرین و مهارت بالا

 چکیده

 هدف: هدف این مطالعه تعیین توده بدنی نهایی، عملکرد و ویژگی‌های تغذیه‌ای ورزشکاران جودوی الجزایری و تحلیل تأثیر مصرف مواد غذایی بر کاهش وزن بر طبق عملکرد ویژه ورزشکاران جودو است(اثرات محدودسازی کالری در ورزشکاران جودو).

مواد: بیست و یک ورزشکار دانشگاهی مرد (سن: ۱٫۳۲ ± ۱٫۴۵؛ ارتفاع: ۰٫۴۱ ± ۰٫۸۱ میلی متر؛ و جرم بدن: ۴٫۱ ± ۴٫۱ کیلوگرم ۷۳٫۹ گرم) در این مطالعه در دوره تثبیت کاهش وزن قبل و پس از ۱۵ روز محدودیت کالری شرکت کردند. ورزشکاران به اندازه گیری های تن سنجی اعزام شدند و آزمون تناسب اندام ویژه جودو را انجام دادند. مقادیر مصرف مواد مغذی از یک رکورد غذایی ۱۵ روزه و پس از محدودیت کالری ۱۵ روزه نگهداری می‌شود، به دست آمد.

 نتایج: محدود سازی کالری منجر به کاهش معنی دار در توده بدن و عملکرد شد. با این حال، شاخص تست تن سنجی جودو به طور معنی داری در طی محدودیت کالری در مقایسه با تثبیت کاهش وزن مشاهده شد.

نتیجه گیری: ورزش و محدود سازی کالری منجر به تعیین وزن نهایی و عملکرد جسمانی می‌شود. این مطالعه داده‌های معیار را ارائه می‌کند که در تجویز برنامه‌های تمرینی برای ورزشکاران جودو مؤثر است(اثرات محدودسازی کالری در ورزشکاران جودو).

 

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
مقاله ی مروری در خصوص فرایند زیست شناختی احیا و اصلاح خاک در مهندسی عمران
خـریـد محـصـول
بودجه بندی سرمایه ای مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی
خـریـد محـصـول
مقایسه کاربرد سنتی خانه‌های حیاط دار در دو شهر
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
خـریـد محـصـول
پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
خـریـد محـصـول
جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
خـریـد محـصـول
بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
خـریـد محـصـول
دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
خـریـد محـصـول
الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
خـریـد محـصـول
استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا