light box
امتیاز 2.86 اختلال کشیدن سیگار و مصرف دخانیات">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 11
تعداد کلمات : 6700
مجله : American Psychiatric Publishing
انتشار : 2014
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی:  اختلال کشیدن سیگار و مصرف دخانیات

 چکیده

مصرف دخانیات همچنان عامل اصلی افزایش عوارض پزشکی و مرگ و میر در ایالات متحده و سراسر جهان است. استفاده از تنباکو معمولاً در بزرگسالی شروع می شود و اغلب به سرعت به یک اختلال مصرف نیکوتین می رسد. سیگار رایج ترین محصول تنباکو است(اختلال کشیدن سیگار و مصرف دخانیات). با این حال ، بسیاری از محصولات جایگزین دخانیات محبوبیت زیادی پیدا کرده اند ، از جمله سیگارهای الکترونیکی و تنباکوهای دهانی دودی در ایالات متحده ، افراد مبتلا به بیماری روانی و اختلالات مصرف مواد به طور نامتناسب ۴۴٪ از تمام سیگارها را مصرف می کنند ، احتمالاً به نابرابری های قابل توجهی در سلامتی در این زیر گروه کمک می کنند (لسر۲۰۰۰). برای ترک سیگاری ها ، گزینه های دارویی ، درمان های روانی اجتماعی مبتنی بر شواهد و منابع گسترده ملی و اجتماعی وجود دارد. اختلال مصرف دخانیات عارضه مشترکی است که در همه سیستمهای مراقبتهای بهداشتی توسط همه ارائه دهندگان مراقبتهای بهداشتی مشاهده می شود. رویکردهای مبتنی بر سیستم و بهداشت عمومی ، مانند دانشگاههای بدون دخانیات و پرس و جوهای الکترونیکی ، به آژانسها کمک می کند تا درمانهای روانی- اجتماعی و دارویی مبتنی بر شواهد را انجام دهند (مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها ۲۰۱۳).

 Title: Tobacco Use Disorder

Abstract

Tobacco use continues to be a leading cause for increased medical morbidity and mortality in the United States and throughout the world. Use of tobacco commonly begins in adolescence and often rapidly progresses to a nicotine use disorder. Cigarettes are the most common tobacco product; however, many other alternative tobacco products have become popular, including electronic cigarettes and smokeless oral tobacco. In the United States, individuals with mental illness and substance use disorders disproportionately consume 44% of all the cigarettes, likely contributing to significant health disparities in this subgroup  . To help smokers quit, there are medication options, evidence-based psychosocial treatments, and extensive national and community resources.

 

 

 

 

 

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
تأثیر مسئولیت اجتماعی شرکت بر وفاداری مشتری: نقش میانجی اعتبار شرکت
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های سیستم مدیریت کیفیت بر عملکرد دانشگاه های خصوصی در کنیا
خـریـد محـصـول
ایمنی و ایمنی زایی(ایمنوژنیسیته) یک واکسن ویروسی کروناویروس
خـریـد محـصـول
سازگاری با پزشکی از راه دور در دوران COVID-19
خـریـد محـصـول
اتکای CJEU به حقوق بین الملل در تفسیر توافق نامه های اقتصادی
خـریـد محـصـول
شوک سپتیک در کودکان: تشخیص سریع و احیای اولیه (ساعت اول)
خـریـد محـصـول
رضایت(یاد گیرندگان) فراگیران از عملکرد وب سایت
خـریـد محـصـول
زمین(خشکی) و دریا: حل و فصل مناقشات مربوط به خشکی(زمین) تحت کنوانسیون حقوق
خـریـد محـصـول
تأثیر تحریم های اقتصادی بر سرمایه گذاری خصوصی در ایران
خـریـد محـصـول
نقش شوراهای مشورتی منطقه ای در سیاست مشترک شیلات اروپا
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا