light box
امتیاز 2.58 ارتباط اجتماعی و افسردگی میان نوجوانان: مدل تحلیل مسیر برای ابوظبی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 23
تعداد کلمات : 8900
مجله : Journal of Child and Family Studies
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:ارتباط اجتماعی و افسردگی  میان نوجوانان: مدل تحلیل مسیر برای ابوظبی

چکیده

  ما به این موضوع پرداختیم که چگونه روابط خانوادگی و دوستی نوجوانان (۱۵ تا ۱۹ ساله) با هم ارتباط دارند و چگونه این تعاملات بر افسردگی و استرس درک شده از خود تأثیر می گذارد. داده ها از طریق نظر سنجی کیفیت زندگی ابوظبی در سال ۲۰۱۸ جمع آوری شده است ، که توسط بیش از ۵۱۰۰۰ پاسخ دهنده تکمیل شده است. نهصد و پنجاه و هشت از ۳۳۵۶ نوجوان در این تحقیق ، خود را به عنوان افسرده تلقی کردند. ما یک مدل معادله ساختاری برای توضیح روابط بین متغیرهای فرضیه ای برای تأثیر بر افسردگی خود اظهار شده  نوجوانان ایجاد کردیم. نتایج حاصل از این مدل تعداد بسیار خوبی از داده ها را ارائه می دهد. به طور کلی ، روابط اجتماعی و روابط با خانواده و دوستان به طور مستقیم بر احساس افسردگی نوجوانان تأثیر می گذارد. به طور خاص ، متغیرهایی مانند “اغلب احساس انزوا از مردم” ، “مقدار زمان با کیفیت صرف شده در خانواده” ، “دفعات ملاقات با دوستان ، اقوام یا همکاران” و “مشارکت در فعالیت های غیررسمی با دوستان” بیشترین میزان تأثیرات کل بر افسردگی درک شده نوجوانان را داشتند. “مقدار زمان كیفیت سپری شده با خانواده” نیز تأثیر غیر مستقیم بر احساس انزوا داشت. مشارکت در گروه های ورزشی ، درگیر شدن در گروه های مذهبی و معنوی و اعتماد عمومی تأثیر مستقیمی از خود نشان نداد اما تأثیر غیر مستقیمی بر افسردگی درک شده از خود داشت. یافته ها می تواند به درک فعلی نظریه های افسردگی کمک کند و پیامدهایی در سیاست های اجتماعی ، خدمات اجتماعی و مداخلات مددکاری اجتماعی برای نوجوانان مدرسه ای ابوظبی داشته باشد(ارتباط اجتماعی و افسردگی میان نوجوانان).

Title:Social Connection and Self-perceived Depression Among Adolescents: A Path Analytic Model for Abu Dhabi

Abstract

 We examined how family and friendship connections of adolescents (15–19 years old) interrelate and how these interactions affect their self-perceived depression and stress. The data were collected through the Abu Dhabi Quality of Life Survey in 2018, which was completed by more than 51,000 respondents. Nine hundred and fifty-eight out of 3356 adolescents in the survey self-identified themselves as depressed. We developed a structural equation path model to explicate the relationships among the variables hypothesized to affect adolescents’ self-reported depression. The results produced an excellent fit of statistics of the model to the data. In general, social connections and relationships with family and friends directly affected adolescents’ self-perceived depressive feelings. More specifically, variables such as “often feeling isolated from people,” “the amount of quality time spent with family,” “the frequency of meeting with friends, relatives or colleagues,” and “involvement in informal activities with friends” had the greatest total effects on adolescents’ self-perceived depression. “The amount of quality time spent with family” also exerted indirect influence on feelings of isolation. Involvement in sports groups, involvement in religious and spiritual groups, and generalized trust did not exhibit any direct influence but had an indirect impact on self-perceived depression. The findings could contribute to the current understanding of theories of depression and yield implications for social policy, social service, and social work interventions for school-aged adolescents in Abu Dhabi.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا