light box
امتیاز 2.14 ارزش بازاندیشی در خصوص شیوه‌های فردی و جمعی در حال تکامل نوآوری">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 10
تعداد کلمات : 5200
مجله : Computer Laboratory
انتشار : 2018
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله: ارزش بازاندیشی در خصوص شیوه‌های فردی و جمعی در حال تکامل نوآوری خط مشی عمومی در مدیریت آب: یک رویکرد علمی کاربردی

 چکیده

 این مقاله به بررسی اثرات بازاندیشی در زمینه شیوه نوآوری خط مشی عمومی برای مدیریت آب می‌پردازد. نتایج این مطالعه باز اندیشی برای جامعه خاصی از متخصصان و دست اندرکاران دخیل در برنامه نوآوری وزارت کار های عمومی و مدیریت آب هلند ارائه شده است. نوآوری، یک ضرورت ادراک شده برای توسعه و ترویج راه حل‌های جدید برای چالش‌های مدیریت آب که ناشی از تغییر اقلیم هستند می‌باشد. به جای مسدود کردن آب از طریق راه حل‌های فنی موجود در مهندسی عمران و هیدرولیک، رویکردهای جایگزین نظیر مدیریت مکانی آب، افزایش ایمنی طبیعی و چند لایه‌ای بایستی استفاده شوند. این انجمن موافقت کرده است که بازاندیشی منظم برای یادگیری و درس گرفتن از تجربه‌ها لازم است. یادگیری می‌تواند به آن‌ها در تغییر و در صورت امکان، بهبود شیوه‌های نوآوری کمک کند. علم کاربردی دانشی را ارائه می‌کند که بر اساس آن مداخله‌ای را می‌توان برای بهبود تغییرات در جامعه متخصصان طراحی کرد و به این ترتیب ظرفیت یادگیری جامعه بهبود می‌یابد. در این جا، نظریه عمل یا نظریه کنش فرض می‌کند که بازاندیشی اطلاعاتی را در خصوص تغییرات در شیوه نوآوری ارائه خواهد کرد به خصوص اگر ضرورت ادراک شده توسط جامعه متخصصان در نظر گرفته شود. بازاندیشی در طی یک دوره دو نیم ساله ارائه شد. اثرات آن از طریق مصاحبه‌های عمیق با متخصصان شرکت کننده ارزیابی شد. نیاز به بازاندیشی در یک ارزیابی برنامه ریزی شده، مطالعه شد. اثرات بازاندیشی ارائه شده، در دو ارزیابی عملی بررسی شد. ارزیابی عملی نشان دهنده یک اثر مهم بر ابعاد مجزای شیوه نوآوری فردی متخصصان است. تأثیر بر توسعه شیوه نوآوری جمعی محدود ولی مهم است. همسوسازی مجدد تمرکز برنامه در طی پیاده سازی آن. تفسیر اثرات بازاندیشی نشان داد که بازاندیشی به شناسایی امکان بهبود و پیشرفت و پیش برد پیاده سازی هدف کمک می‌کند(ارزش بازاندیشی شیوه‌های فردی و جمعی).

 

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
ارزیابی ومرور جامع ریسک ها و مزایای مصرف قهوه
خـریـد محـصـول
غذاهای فراسودمند: مزایا ، نگرانی ها و چالش ها – مقاله مربوط به شورای علوم و سلامت آمریکا
خـریـد محـصـول
انرژی، اکسرژی و تجزیه و تحلیل اقتصادی دیگهای بخار صنعتی
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل انرژی و اکسرژی نیروگاه بخار در اردن
خـریـد محـصـول
NICE: سیستم بیان برای لاکتوکوکوس لاکتیس: سیستم بیان ژن کنترل شده نایسین
خـریـد محـصـول
پروژه بررسی خوشه بندی مبتنی بر منطق فازی شبکه های حسگر بیسیم
خـریـد محـصـول
اثرات سرریز افشای MD&A برای سرمایه گذاری حقیقی: نقش رقابت صنعتی
خـریـد محـصـول
آیا کاهش نرخ مالیات موثر نشان دهنده اجتناب مالیاتی است؟
خـریـد محـصـول
تغییرات رشدی در اثرات اندازه برای مسائل جمع ساده
خـریـد محـصـول
زیرساخت مدیریت دارایی (IAM): تکامل و ارزیابی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا