light box
امتیاز 2.65 ارزیابی پایداری ساختمان در سراسر تصمیم گیری چند معیاری">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 15
تعداد کلمات : 5000
مجله : Journal of Construction Engineering
انتشار : 2013
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:ارزیابی پایداری ساختمان در سراسر تصمیم گیری چند معیاری

 چکیده

نظر و انتخاب به شدت مفاهیم پایداری را تحت تأثیر قرارمی دهد. صنعت ساخت و ساز ساختمان، در مالکیت خاص توسعه دهندگان قرار گرفته است، و با ترویج اثرات زیست محیطی بیش از حد اعم از استفاده بیش از حد از منابع عنوان شده است. در این مقاله یک برنامه کاربردی از مفاهیم پایداری برای پروژه‌های ساختمانی، و همچنین برای شیوه توسعه، روش و ابزار برای ارزیابی ساختمان‌های موجود ارائه شده است. جزئیات این مطالعه بیا می‌کند که چگونه سیستم‌های فعلی برای ارزیابی عملکرد ساختمان کار می‌کنند و چگونه آن‌ها را بهبود می‌بخشد. این رویکرد از فرایند سلسله مراتب تحلیلی (AHP) استفاده می‌کند. AHP یک روش چند معیاره است که اهمیت نسبی معیارها، زیر معیارها، و خانواده‌های شاخص، مورد استفاده در سیستم پیشنهادی ویژگی‌های فنی اعمال شده را ارزیابی می‌کند. در همان زمان، AHP عوامل بحرانی درگیر در ارزیابی پایداری این ساختمان را قابل مشاهده می‌سازد. یک نتیجه از استفاده از این نوع مدل سازی یک سیستم برای ارزیابی پایداری و ارزیابی جنبه‌های زیست محیطی و دیدگاه‌های اجتماعی و اقتصادی از ساختمان‌های موجود در ایالت ریو دو ژانیرو، برزیل است(ارزیابی پایداری ساختمان در تصمیم گیری).

TITLE: Building Sustainability Assessment throughout Multicriteria Decision Making

Abstract

Opinion and choice strongly influence sustainability concepts. The building construction industry, in particular property developers, has been charged with promoting excess environmental impacts ranging from overuse of resources to pollution generation. This paper presents an application of sustainability concepts to building projects, as well as to the development of practices, methodology, and tools for evaluating existing buildings. This study will detail how current systems to evaluate building performance operate and how to improve them. This approach utilizes the analytic hierarchy process (AHP). AHP is a multicriteria method that evaluates the relative importance of criteria, subcriteria, and families of indicators, used in the proposed system of technical characteristics applied to the local culture. At the same time, AHP makes visible the critical factors involved in evaluation of sustainability of these buildings. A result of the application of this type of modeling is a system for sustainability assessment and evaluation of environmental aspects and socioeconomic perspectives of existing buildings in the state of Rio de Janeiro, Brazil.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  اثرات اینترفرون آلفا و درمان سیکلوسپورین به طور جداگانه
  خـریـد محـصـول
  راهنمای ایمنی جاده، راهنمایی برای متخصصان، مدیریت ایمنی جاده، سیستم مدیریت ایمنی
  خـریـد محـصـول
  ساختار کریستال یا بلورین دومین اتصال RNA پروتئین
  خـریـد محـصـول
  اثر روش‌های سنتز بر روی کارایی کاتالیزورهای سه راهه Pt + Rh/Ce0.6Zr0.4O2
  خـریـد محـصـول
  کاتالیزورهای سه راهه xZr1−xO2/Al2O3 Pd/Ce جدید تولید شده با میکرو امولسیون
  خـریـد محـصـول
  تثبیت محلول‌های جامد CeO2-ZrO2 با ساختار نانو با افزایش AL2O3
  خـریـد محـصـول
  اثر ضد میگرنی Δ۹-تتراهیدروکانابینول در موش صحرایی ماده
  خـریـد محـصـول
  کانابیدیول یک روش درمانی بالقوه برای بعد عاطفی-انگیزشی درد پس از عمل
  خـریـد محـصـول
  حساسیت مختص به گونه به تشنج‌های ناشی از مصرف ماری جوانا
  خـریـد محـصـول
  بهینه ساز بادبان ماهی: یک الگوریتم فراابتکاری الهام گرفته از طبیعت جدید
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  برو بالا