light box
امتیاز 2.58 ارزیابی یک تیمار پس از برداشت با پیریمتانیل از طریق ترمو نبولیزاسیون">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 16
تعداد کلمات : 6900
مجله : agronomy
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : بالا
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:ارزیابی یک تیمار پس از برداشت با پیریمتانیل از طریق ترمو نبولیزاسیون در کنترل پوسیدگی های سیب در انبار

چکیده

 سیب در طول فصل رشد به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تأثیرات محیطی در مزرعه، بسیار مستعد آلودگی‌های ناشی از عوامل بیماری زا قارچی مختلف است. بنابراین، یک استراتژی دقیق و هدفمند قارچ کش برای محافظت از میوه‌ها و درختان ضروری است. افزایش نگرانی‌های زیست‌محیطی و بهداشتی و مقاومت در برابر پاتوژن منجر به افزایش تقاضا برای کاهش مصرف قارچ‌کش‌ها و بقایای میوه‌های عرضه‌شده در بازار شده است. بنابراین، تولیدکنندگان باید استراتژی‌های جدید حفاظت از گیاهان را برای انطباق با خواسته‌های قانونی و اجتماعی توسعه دهند و در عین حال سیب‌های باکیفیت را ارائه دهند. این مطالعه کارایی یک تیمار قارچ‌کش پس از برداشت با پیریمتانیل را از طریق ترمو نبولیزاسیون برای کنترل پوسیدگی‌های انباری ارزیابی کرد و نتایج را با استراتژی‌های استاندارد قارچ‌کش قبل از برداشت مقایسه کرد. نتایج نشان داد که یک برنامه پس از برداشت پیریمتانیل با موفقیت پوسیدگی انباری را کنترل کرد و با استراتژی‌های استفاده از چندین برنامه قارچ‌کش قبل از برداشت قابل مقایسه است. کنترل پوسیدگی قارچی حتی پس از ۵ ماه نگهداری و ۲ هفته ماندگاری پایدار بود. ترمو نبولیزاسیون در محل انباری امکان استفاده از دوز کمتر قارچ کش را در مقایسه با کاربردهای قبل از برداشت فراهم می‌کند، در حالی که همچنان کنترل پوسیدگی بهینه را حفظ می‌کند. تجزیه و تحلیل باقی مانده نشان داد که تیمار قارچ کش پس از برداشت از استانداردهای قانونی یا خرده فروش تجاوز نمی‌کند.

Title: Assessment of a Postharvest Treatment with Pyrimethanil via Thermo-Nebulization in Controlling Storage Rots of Apples

Abstract

 Apples are very susceptible to infections from various fungal pathogens during the growing season due to prolonged exposure to environmental influences in the field. Therefore, a strict and targeted fungicide strategy is essential to protect fruit and trees. Increased environmental and health concerns and pathogen resistance have resulted in a rising demand to reduce fungicide usage and residues on marketed fruit. Thus, producers must develop new plant protection strategies to conform to the legal and social demands while still offering high-quality apples. This study assessed the efficacy of a post-harvest fungicide treatment with pyrimethanil via thermo-nebulization for controlling storage rots and compared the results to those of standard pre-harvest fungicide strategies. The results showed that a single post-harvest application of pyrimethanil successfully controlled storage rots and is comparable to strategies using multiple pre-harvest fungicide applications. The control of fungal rot was sustained even after 5 months of storage and 2 weeks of shelf life. Thermonebulization into the storage facility allowed for a lower dosage of fungicide to be used compared to pre-harvest applications, while still maintaining optimal rot control. Residue analyses showed that the post-harvest fungicide treatment did not exceed legal or retailer’s standards.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
خـریـد محـصـول
اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
خـریـد محـصـول
فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
خـریـد محـصـول
ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
خـریـد محـصـول
کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
خـریـد محـصـول
پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
خـریـد محـصـول
آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
خـریـد محـصـول
چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
خـریـد محـصـول
ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
خـریـد محـصـول
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا