light box
امتیاز 2.58 تابع چگالی تصویر (پیش افکنی) کارآمد پیشرفته بر اساس بهینه سازی توپولوژی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 17
تعداد کلمات : 4400
مجله : Journal of Mathematics
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تابع چگالی تصویر (پیش افکنی) کارآمد پیشرفته بر اساس بهینه سازی توپولوژی

چکیده

 بهینه‌سازی توپولوژی ابزار قدرتمندی است که توانایی ایجاد راه‌حل‌های جدید برای مسائل طراحی مهندسی را دارد، در حالی که این طرح‌ها قابلیت ساخت را افزایش می‌دهند و هزینه‌های ساخت را در یک محیط محاسباتی کاهش می‌دهند. همگرایی مستقل از مش و تکنیک‌های دیگر به طور گسترده‌ای به عنوان تکنیک بهینه سازی توپولوژی استفاده شده است، اما آنها مناطق انتقال خاکستری را تولید می‌کنند که شرایط مطلوبی برای هیچ ماده‌ای نیست. در این مقاله، یک فرمول بهینه سازی توپولوژی اصلاح شده با استفاده از یک تابع جدید پیشنهاد شده است. طرح پیشنهادی از روش پیش افکنی هویساید HPM برای بهینه‌سازی توپولوژی پیوسته استفاده می‌کند. چنین تکنیکی برای به دست آوردن حداقل تأثیر مقیاس طول بر روی فازهای خالی و توپر مفید است. استفاده از این رویکرد پیشنهادی برای به دست آوردن حداقل انطباق برای ساختارهای کلان اجرا می‌شود. مثال‌های عددی مهم ارزش قابل توجه رویکرد پیشنهادی را نشان می‌دهد(اساس بهینه سازی توپولوژی).

TITLE: Improved Efficient Projection Density Function Based on Topology Optimization

Abstract

 Topology optimization is a powerful tool having capability of generating new solution to engineering design problems, while these designs enhance manufacturability and reduce manufacturing costs in a computational setting. Mesh-independent convergence and other techniques have been widely used as topology optimization technique, but they produce gray transition regions which is not a favorable condition for any material. In this article, a modified topology optimization formulation using a new function has been proposed. -e suggested scheme makes use of the Heaviside Projection Method (HPM) to continuum topology optimization. Such technique is helpful to obtain the minimum length scale influence on void and solid phases. Application of this proposed approach is implemented to obtain the minimum compliance for macrostructures. Numerical remarkable examples illustrate the noteworthy value of the proposed approach.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا