light box
امتیاز 2.58 استراتژی‌های پایداری شرکت و روش‌های پشتیبان تصمیم گیری: تحلیل کتاب‌سنجی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 19
تعداد کلمات : 7800
مجله : sustainability
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:استراتژی‌های پایداری شرکت و روش‌های پشتیبان  تصمیم گیری: تحلیل کتاب‌سنجی

 چکیده

پایداری در حال تبدیل شدن به یک موضوع فزاینده برای تصمیم گیرندگان و محققان در سراسر جهان است و بسیاری از مدیران اهمیت رویکرد استراتژیک پایداری شرکت را درک می کنند. با این حال، آنها در همسویی توسعه پایدار و مدیریت استراتژیک و همچنین اجرای آن در عمل با مشکلاتی روبرو هستند. بنابراین، هدف این مقاله انجام یک تجزیه و تحلیل کتاب‌سنجی برای بررسی ادغام مدیریت استراتژیک، تصمیم‌گیری و پایداری شرکت، ارائه چارچوبی از موضوعات مرتبط با هم با توجه به ادبیات فعلی در این زمینه است. ۷۲ مقاله بررسی شده بر اساس روش وبستر و واتسون (۲۰۰۲) تجزیه و تحلیل شد. نتایج این بررسی نشان داد که تعداد نشریات در این حوزه در دهه گذشته افزایش یافته است و نیاز به تقویت تحقیقات (به ویژه تجربی) در این زمینه وجود دارد، زیرا مدیران باید راه‌هایی برای اجرای عملی پایداری شرکت بیابند. استراتژی ها و ادغام برنامه های اقدام خود را با استراتژی کسب و کار خود. این بررسی با چارچوبی به پایان می رسد که متداول ترین موضوعات مطرح شده در این موضوع را شامل می شود و فرصت ها و چالش هایی را برای تحقیقات بیشتر فراهم می کند(استراتژی‌های پایداری شرکت).

Title: Corporate Sustainability Strategies and Decision Support Methods: A Bibliometric Analysis

Abstract

 Sustainability is becoming an increasing issue for decision-makers and scholars worldwide and many managers understand the significance of the strategic approach of corporate sustainability. However, they face difficulties in aligning sustainable development and strategic management as well
as to implement it in practice. Thus, the purpose of this paper is to conduct a bibliometric analysis exploring the integration of strategic management, decision-making and corporate sustainability, providing a framework of interrelated issues according to the current literature in this area. 72 peer-reviewed papers were analyzed based on Webster’s and Watson’s (2002) methodology. The results of this review revealed that the number of publications in this domain has increased in the last decade, and there is a need to foster research (especially empirical) in this field because managers should find out ways to implement, in action, corporate sustainability strategies and integrate their action plans with their business strategy. This review concludes with a framework that includes the most commonly addressed issues of this topic and provides opportunities and challenges for further research.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  طبقه بندی جنسیتی با استفاده از مدل پیشنهادی مبتنی بر CNN و بهینه سازی کلونی مورچه ها
  خـریـد محـصـول
  شیوه های حسابرسی داخلی و عملکرد مالی تعاونی های پس انداز و اعتبار
  خـریـد محـصـول
  پیش‌بینی جریان نقدی و تأثیر آن بر پایداری مالی سازمان‌های مبتنی بر جامعه
  خـریـد محـصـول
  عوامل تعیین کننده تامین مالی ازمحل استقراض: استارت آپ های فین تک
  خـریـد محـصـول
  استفاده از کلاه ایمنی در ورزشکاران سوارکار: فرصت هایی برای مداخله
  خـریـد محـصـول
  تاب آوری، بهزیستی، علائم افسردگی و سطوح ضربه مغزی در ورزشکاران سوارکاری
  خـریـد محـصـول
  صدمات سوارکاری: بررسی پنج ساله پذیرش بیماران در بیمارستان در بریتیش کلمبیا، کانادا
  خـریـد محـصـول
  تاریخچه ضربه مغزی و پایگاه دانش در ورزشکاران رقابتی سوارکاری
  خـریـد محـصـول
  تجزیه و تحلیل آسیب ها در مسابقات سوارکاری رقابتی
  خـریـد محـصـول
  کنترل مقیاس های زمانی برای انتقال الکترون از طریق پروتئین ها
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا