light box
امتیاز 2.65 استراتژی‌های یادگیری اجتماعی: ایجاد ارتباط بین زمینه‌ها و رشته‌ها">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 22
تعداد کلمات : 11000
مجله : Trends in Cognitive Sciences
انتشار : 2018
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

 عنوان فارسی مقاله:استراتژی‌های یادگیری اجتماعی: ایجاد ارتباط بین زمینه‌ها و رشته‌ها

 چکیده

اگرچه یادگیری اجتماعی، متداول می‌باشد، کپی برداری کامل از سایرین به ندرت سودمند می‌باشد. نظریه، حاکی از آن است که افراد باید در آنچه که کپی می‌کنند، زمان کپی برداری و این که از چه کسی کپی برداری می‌کنند، با دنبال کردن استراتژی‌های یادگیری اجتماعی، به صورت انتخابی عمل کنند (SLC). مفهوم SLC منجر به انجام مطالعات آزمایشی گسترده، نظریه‌ی یکپارچه و یافته‌های تجربی شده و انگیزه‌ی زیادی را برای توجه به زمینه‌های تکامل فرهنگی و یادگیری اجتماعی ایجاد کرده است(استراتژی‌های یادگیری اجتماعی:بین زمینه‌ها و رشته‌ها). با این حال، SLC باید به روز رسانی شود تا یافته‌های اخیر را مبنی بر این که افراد به طور انعطاف پذیر استراتژی‌های مختلف را استفاده می‌کنند، این که چندین استراتژی به طور همزمان استفاده می‌شوند و هیچ گونه ارتباط و تناظر یک به یک بین روش‌های ابتکاری روان شناسی مورد استفاده و الگوهای سطح جمعیت وجود ندارد، پوشش دهد. این زمینه از مطالعه‌ی همزمان مکانیسم و عملکرد، بهره مند شده است. SLC، ابزار مفیدی را برای ایجاد ارتباط و پل بین روان شناسی شناختی، علوم عصبی و زیست شناسی تکاملی فراهم کرده است(استراتژی‌های یادگیری اجتماعی:بین زمینه‌ها و رشته‌ها).

TITLE: Social Learning Strategies: Bridge-Building between Fields

Abstract

While social learning is widespread, indiscriminate copying of others is rarely beneficial. Theory suggests that individuals should be selective in what, when, and whom they copy, by following ‘social learning strategies’ (SLSs). The SLS concept has stimulated extensive experimental work, integrated theory, and empirical findings, and created impetus to the social learning and cultural evolution fields. However, the SLS concept needs updating to accommodate recent findings that individuals switch between strategies flexibly, that multiple strategies are deployed simultaneously, and that there is no one-to-one correspondence between psychological heuristics deployed and resulting population-level patterns. The field would also benefit from the simultaneous study of mechanism and function. SLSs provide a useful vehicle for bridge-building between cognitive psychology, neuroscience, and evolutionary biology.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  شناسایی و ارزیابی مهارکننده‌های قوی کرونا ویروس سندرم تنفسی خاورمیانه
  خـریـد محـصـول
  اولین انتقال شناخته شده فرد به فرد سندرم حاد تنفسی حاد کرونا ویروس ۲ (SARS-CoV-2)
  خـریـد محـصـول
  ملاحظاتی در خصوص تهیه داده‌های پرونده سلامت الکترونیک برای تحقیقات بالینی
  خـریـد محـصـول
  توسعه رجیستری تحقیقات بیماری‌های التهابی روده برگرفته از داده‌های مشاهداتی
  خـریـد محـصـول
  یک چارچوب مستقل برای جست و جوی EHR توزیعی کنترل شده (از نظر واژگان)
  خـریـد محـصـول
  پرونده سلامت الکترونیک خود را به بهشت نبرید، آن را به علم اهدا کنید
  خـریـد محـصـول
  انجام تحقیق با استفاده از پرونده سلامت الکترونیک در سیستم‌های چند بیمارستانی
  خـریـد محـصـول
  پرونده‌های الکترونیکی سلامت شخصی: از تحقیقات زیست پزشکی تا سلامت مردم
  خـریـد محـصـول
  روش‌ها و ابعاد ارزیابی کیفیت داده‌های پرونده‌های سلامت الکترونیک
  خـریـد محـصـول
  پاک کننده اکسید فلز (زنگبر) حاوی اسید معدنی قوی، اسید سیتریک و یک مشتق آمونیاک
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  برو بالا