light box
امتیاز 2.65 استراتژی‌های یادگیری اجتماعی: ایجاد ارتباط بین زمینه‌ها و رشته‌ها">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 22
تعداد کلمات : 11000
مجله : Trends in Cognitive Sciences
انتشار : 2018
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

 عنوان فارسی مقاله:استراتژی‌های یادگیری اجتماعی: ایجاد ارتباط بین زمینه‌ها و رشته‌ها

 چکیده

اگرچه یادگیری اجتماعی، متداول می‌باشد، کپی برداری کامل از سایرین به ندرت سودمند می‌باشد. نظریه، حاکی از آن است که افراد باید در آنچه که کپی می‌کنند، زمان کپی برداری و این که از چه کسی کپی برداری می‌کنند، با دنبال کردن استراتژی‌های یادگیری اجتماعی، به صورت انتخابی عمل کنند (SLC). مفهوم SLC منجر به انجام مطالعات آزمایشی گسترده، نظریه‌ی یکپارچه و یافته‌های تجربی شده و انگیزه‌ی زیادی را برای توجه به زمینه‌های تکامل فرهنگی و یادگیری اجتماعی ایجاد کرده است(استراتژی‌های یادگیری اجتماعی:بین زمینه‌ها و رشته‌ها). با این حال، SLC باید به روز رسانی شود تا یافته‌های اخیر را مبنی بر این که افراد به طور انعطاف پذیر استراتژی‌های مختلف را استفاده می‌کنند، این که چندین استراتژی به طور همزمان استفاده می‌شوند و هیچ گونه ارتباط و تناظر یک به یک بین روش‌های ابتکاری روان شناسی مورد استفاده و الگوهای سطح جمعیت وجود ندارد، پوشش دهد. این زمینه از مطالعه‌ی همزمان مکانیسم و عملکرد، بهره مند شده است. SLC، ابزار مفیدی را برای ایجاد ارتباط و پل بین روان شناسی شناختی، علوم عصبی و زیست شناسی تکاملی فراهم کرده است.

TITLE: Social Learning Strategies: Bridge-Building between Fields

Abstract

While social learning is widespread, indiscriminate copying of others is rarely beneficial. Theory suggests that individuals should be selective in what, when, and whom they copy, by following ‘social learning strategies’ (SLSs). The SLS concept has stimulated extensive experimental work, integrated theory, and empirical findings, and created impetus to the social learning and cultural evolution fields. However, the SLS concept needs updating to accommodate recent findings that individuals switch between strategies flexibly, that multiple strategies are deployed simultaneously, and that there is no one-to-one correspondence between psychological heuristics deployed and resulting population-level patterns. The field would also benefit from the simultaneous study of mechanism and function. SLSs provide a useful vehicle for bridge-building between cognitive psychology, neuroscience, and evolutionary biology.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  تأثیر مسئولیت اجتماعی شرکت بر وفاداری مشتری: نقش میانجی اعتبار شرکت
  خـریـد محـصـول
  تأثیر شیوه های سیستم مدیریت کیفیت بر عملکرد دانشگاه های خصوصی در کنیا
  خـریـد محـصـول
  ایمنی و ایمنی زایی(ایمنوژنیسیته) یک واکسن ویروسی کروناویروس
  خـریـد محـصـول
  سازگاری با پزشکی از راه دور در دوران COVID-19
  خـریـد محـصـول
  اتکای CJEU به حقوق بین الملل در تفسیر توافق نامه های اقتصادی
  خـریـد محـصـول
  شوک سپتیک در کودکان: تشخیص سریع و احیای اولیه (ساعت اول)
  خـریـد محـصـول
  رضایت(یاد گیرندگان) فراگیران از عملکرد وب سایت
  خـریـد محـصـول
  زمین(خشکی) و دریا: حل و فصل مناقشات مربوط به خشکی(زمین) تحت کنوانسیون حقوق
  خـریـد محـصـول
  تأثیر تحریم های اقتصادی بر سرمایه گذاری خصوصی در ایران
  خـریـد محـصـول
  نقش شوراهای مشورتی منطقه ای در سیاست مشترک شیلات اروپا
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا