light box
امتیاز 2.93 استفاده از یک بیوالاستومر جدید برای چقرمگی پلی لاکتید">

عنوان فارسی مقاله:استفاده از یک بیوالاستومر جدید برای چقرمگی پلی لاکتید

 چکیده  

طی دهه اخیر، پلی لاکتید های زیست تجزیه پذیر و زیست سازگار PLA ساخته شده از منابع تجدید پذیر توجهات گسترده ای را به خود جلب کرده است و پتانسیل زیادی به عنوان جایگزین بسیاری از پلاستیک های نفتی محسوب می شود. ما بدون کاهش زیست تجزیه پذیری و زیست سازگاری، PLA را با استفاده از بیو الاستومر (BE)- سنتز شده از دیول ها و دی اسید های بیوماس- سفت کردیم. اگرچه PLA و BE امتزاج ناپذیر می باشند. ذرات BE با قطر ۱ میکرومتر، به طور یکنواخت در ماتریکس منتشر می شوند و این نشان دهنده سازگاری بین PLA و BE است.BE به طور معنی داری موجب افزایش قابلیت تبلور سرد PLA شد که برای فراوری عملی و عملکرد ارزش زیادی داشت. میکرو گراف های SEM سطح شکست، انتقال شکننده به انعطاف پذیر را به دلیل افزایش BE نشان داد. در ۱۱٫۵ درصد حجمی، مقاومت به ضربه آیزود سوراخ از ۲٫۴ به ۱۰٫۳ کیلوژول بر متر مربع با افزایش ۳۳۰ درصدی بهبود یافت: افزایش نسبت به اثر سفت شدگی قبلی با استفاده از سفت کننده های نفتی بیشتر بود(استفاده از یک بیوالاستومر جدید).

Title: Employing a novel bioelastomer to toughen polylactide

Abstract

Biodegradable, biocompatible polylactide (PLA) synthesized from renewable resources has attracted extensive interests over the past decades and holds great potential to replace many petroleum-derived plastics. With no loss of biodegradability and biocompatibility, we highly toughened PLA using a novel bioelastomer (BE)esynthesized from biomass diols and diacids. Although PLA and BE are immiscible, BE particles of w1 mm in diameter are uniformly dispersed in the matrix, and this indicates some compatibility between PLA and BE. BE significantly increased the cold crystallization ability of PLA, which was valuable for practical processing and performance. SEM micrographs of fracture surface showed a brittle-to-ductile transition owing to addition of BE. At 11.5 vol%, notched Izod impact strength improved from 2.4 to 10.3 kJ/m2 , 330% increment; the increase is superior to previous toughening effect by using petroleum-based tougheners.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
  خـریـد محـصـول
  قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
  خـریـد محـصـول
  هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
  خـریـد محـصـول
  تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
  خـریـد محـصـول
  مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
  خـریـد محـصـول
  یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
  خـریـد محـصـول
  تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
  خـریـد محـصـول
  دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
  خـریـد محـصـول
  استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
  خـریـد محـصـول
  استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا