light box
امتیاز 3.75 اصطکاک سیال و ویسکوزیته دیواره مدل جریان خون یک بعدی">

عنوان فارسی مقاله:اصطکاک سیال  و ویسکوزیته دیواره مدل جریان خون یک بعدی

 

چکیده

 ما به مطالعه  رفتار امواج پالس آب  به یک لوله انعطاف پذیر برای کاربرد به شبیه سازی های جریان خون می پردازیم. در امواج پالس هر دو اصطکاک سیال و  ویسکوزیته دیواره   از عوامل میرایی هستند و ارزیابی جدا گانه آن ها سخت می باشد. در این مقاله، ضرایب  اصطکاک سیال و   ویکسوزیته سیال با برازش مدل جریان یک بعدی غیر خطی با داده های آمایشی  براورد می شود. در  مرحله آزمایشی، یک لوله  قابل اتساع به پمپ پیستون  از یک سو متصل باشد و از  سوی دیگر بسته باشد. جا به جایی  فشار و دیواره به طور هم زمان اندازه گیری می شود. یک  هماهنگی خوب بین  پیش بینی مدل و آزمایشات حاصل می شود. برای کاهش نوسانات و دامنه ها، اثر ویسکوزیته دیوار بر روی موج پالس  به اندازه ویسکوزیته سیال مهم خواهد بود.

Title: Fluid friction and wall viscosity of the 1D blood flow model

Abstract: 

We study the behavior of the pulse waves of water into a flexible tube for application to blood flow simulations. In pulse waves both fluid friction and wall viscosity are damping factors, and difficult to evaluate separately. In this paper, the coefficients of fluid friction and wall viscosity are estimated by fitting a nonlinear 1D flow model to experimental data. In the experimental setup, a distensible tube is connected to a piston pump at one end and closed at another end. The pressure and wall displacements are measured simultaneously. A good agreement between model predictions and experiments was achieved. For amplitude decrease, the effect of wall viscosity on the pulse wave has been shown as important as that of fluid viscosity.

 

 

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
پیش بینی رشد ناپیوسته ترک خستگی در پلی اتلین با تراکم بالا بر اساس تئوری لایه ترک
خـریـد محـصـول
استخراج سریوم با کاهش متالوترمیک با استفاده از تزریق پودر اکسید سریوم
خـریـد محـصـول
مطالعه سینتیک استخراج استرانسیوم با کاهش متالوترمیک
خـریـد محـصـول
مدلسازی و بررسی آزمایشی جت‌های گازی شناور افقی تزریق شده به مایع محیط یکنواخت راکد
خـریـد محـصـول
تنظیم سنتز آمینو اسیدهای ضروری و انباشت در گیاهان
خـریـد محـصـول
مدلسازی و بررسی آزمایشی جت‌های گازی شناور افقی تزریق شده به مایع محیط یکنواخت راکد
خـریـد محـصـول
یک نقشه راه برای ارتقای سلامت مدارس، یک مدل شناخت محور برای سیاست گذاری
خـریـد محـصـول
تخریب افلاتوکسین با تیمار اولتراسوند
خـریـد محـصـول
تعیین افلاتوکسین در نمونه‌های پسته با روش ELISA در تربت حیدریه (شمال شرق ایران)
خـریـد محـصـول
ویسکوالاستیسیته ی پوست مطالعه شده به صورت برون تنی(آزمایشگاهی)
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد.
برو بالا