light box
امتیاز 2.58 نان رفولمان: (اصل عدم اخراج پناهندگان) و صلاحیت برون سرزمینی: حاکمیت دولت">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 16
تعداد کلمات : 7300
مجله : Leiden Journal of International Law
انتشار : 2017
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:نان رفولمان: (اصل عدم اخراج پناهندگان) و صلاحیت برون سرزمینی: حاکمیت دولت و کنترل مهاجرت در دریا در اروپا

چکیده

 اصل نان رفولمان در کنوانسیون وضعیت پناهندگان سازمان ملل متحد به عنوان عنصر اصلی رژیم بین المللی حمایت از پناهندگان مورد توجه قرار گرفته است. با این وجود، در دوره اخیر کنترل‌های محدود کننده مهاجرت خارجی، میزان اهمیت و دامنه آن کاهش یافت تا حدی که دولت‌ها شروع به در نظر گرفتن آن به عنوان یک اصل اخلاقی عمومی کردند که محدودیت‌های قانونی را به طور محدود تعریف می‌کرد. به طور خاص، رهگیری یا جلوگیری از پناهندگان در دریای آزاد به عنوان فعالیت‌هایی خارج از محدوده قانونی تعهد عدم بازگشت مجدد در نظر گرفته شد. با این حال، در اروپا، این تغییر کرده است. تعهد عدم استرداد مجدد در ماده ۳ کنوانسیون اروپایی حقوق بشر (ECHR) به عنوان یک محدودیت قانونی برای حاکمیت دولت در رابطه با کنترل مهاجرت در دریاهای آزاد شناخته شده است. این مقاله به طور دقیق بررسی می‌کند که چگونه مفهوم صلاحیت در قانون حقوق بشر، به ویژه در مورد ECHR، به طور گسترده‌ای در برنامه کاربردی مبنی بر عدم الحاق مجدد، و برخی از پیامدهای مهم ارائه می‌شود. مفهوم حاکمیت دولت تحت الگویی از تغییر مکانهایی از خارج از سرزمینهای انسانی، مسئولیت‌های مربوط به کنترل مهاجرت خارجی کاملاً در چارچوب قانونی و نه صرفاً یک چارچوب اخلاقی، آغاز شده است(اصل عدم اخراج پناهندگان).

TITLE: Non-Refoulement and Extraterritorial Jurisdiction:State Sovereignty and MigrationControlsat Sea intheEuropean Context

Abstract

 The principle of non-refoulement found in theUNConventionontheStatusofRefugeeshasbeen widelyregardedasthecoreelementoftheinternationalrefugeeprotectionregime.However,in the recent era of restrictive external migration controls, its significance and ambit diminished to the extent that states began to regard it as a general moral principle that imposed only narrowlydefinedlegalconstraints.Inparticular,interceptionorinterdictionofrefugeesonthe high seas came to be regarded as activities falling outside the legal ambit of the non-refoulement obligation. However, in Europe, this has begun to change. The non-refoulement obligation found inArticle3oftheEuropeanConventiononHumanRights(ECHR)hasbeenrecognizedasalegal constraint on state sovereignty in relation to migration controls on the high seas. This article scrutinizes how the developing concept of jurisdiction in human rights law, particularly as foundintheECHR,has expanded thescopeofapplicationoftheprincipleofnon-refoulement,and presents some important implications.Theconceptofstatesovereigntyhasbeguntoundergoa paradigm shift thatplacesextraterritorialhumanrightsconcernsrelatingtoexternalmigration controls squarely within a legal rather than merely a moral framework.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
تأثیر مسئولیت اجتماعی شرکت بر وفاداری مشتری: نقش میانجی اعتبار شرکت
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های سیستم مدیریت کیفیت بر عملکرد دانشگاه های خصوصی در کنیا
خـریـد محـصـول
ایمنی و ایمنی زایی(ایمنوژنیسیته) یک واکسن ویروسی کروناویروس
خـریـد محـصـول
سازگاری با پزشکی از راه دور در دوران COVID-19
خـریـد محـصـول
اتکای CJEU به حقوق بین الملل در تفسیر توافق نامه های اقتصادی
خـریـد محـصـول
شوک سپتیک در کودکان: تشخیص سریع و احیای اولیه (ساعت اول)
خـریـد محـصـول
رضایت(یاد گیرندگان) فراگیران از عملکرد وب سایت
خـریـد محـصـول
زمین(خشکی) و دریا: حل و فصل مناقشات مربوط به خشکی(زمین) تحت کنوانسیون حقوق
خـریـد محـصـول
تأثیر تحریم های اقتصادی بر سرمایه گذاری خصوصی در ایران
خـریـد محـصـول
نقش شوراهای مشورتی منطقه ای در سیاست مشترک شیلات اروپا
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا