light box
امتیاز 2.58 اعتماد و بین المللی سازی شرکت: اثرات منفی بر سرعت بین المللی شدن و نحوه کاهش آنها">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 30
تعداد کلمات : 14000
مجله : Journal of Business Research
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:اعتماد و بین المللی سازی شرکت: اثرات منفی بر سرعت بین المللی شدن و نحوه کاهش آنها

 چکیده

  در این مقاله مفهومی، ما توجه را به تأثیرات متناقضی که اعتماد ممکن است بر سرعت بین‌المللی‌سازی داشته باشد جلب می‌کنیم، و این واقعیت را بررسی می‌کنیم که اعتماد مؤلفه اصلی مدل تأثیرگذار اوپسالا بین‌المللی‌سازی شرکت است و سرعت بین‌المللی‌سازی را به عنوان یک پدیده چند بعدی در نظر می‌گیرد. با تکیه بر منابع اعتماد و روابط تجاری بین‌المللی، ما استدلال می‌کنیم که سرعت بین‌المللی‌سازی در ابتدا توسط جنبه روشن اعتماد تقویت می‌شود، اما جنبه تاریک آن غالب است زیرا شرکت روابط خود را با شرکای تجاری خارجی تقویت می‌کند. با الهام از تحقیقات در مورد چگونگی سرکوب جنبه تاریک اعتماد قبل از ظهور، ما انتخاب بین علت و معلول را به عنوان مهم در کاهش اثرات منفی اعتماد بر سرعت بین‌المللی‌سازی تشخیص می‌دهیم. بنابراین، علاوه بر روشن کردن نقش اعتماد در درک سرعت بین‌المللی‌سازی، مقاله ما با بررسی اثرات منطق تصمیم‌گیری در فرآیند بین‌المللی‌سازی به منابع تجارت بین‌المللی کمک می‌کند(اعتماد و بین المللی سازی شرکت).

Title:  Trust and firm internationalization: Dark-side effects on internationalization speed and how to alleviate them

Abstract

 In this conceptual paper, we draw attention to the conflicting effects that trust may have on internationalization speed, exploring the fact that trust is a major component of the influential Uppsala Model of firm internationalization and considering internationalization speed as a multidimensional phenomenon. Building on the literature on trust and international business relationships, we argue that internationalization speed is initially fostered by the bright side of trust but its dark side prevails as the firm strengthens its relationships with foreign business partners. Inspired by research on how to suppress the dark side of trust before it emerges, we identify the choice between causation and effectuation as important in alleviating the negative effects of trust on internationalization speed. Therefore, besides making explicit the role of trust in understanding internationalization speed, our paper contributes to the International Business literature by examining the effects of decision logic in the internationalization process.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   عملکرد دانه، راندمان مصرف آب و ویژگی های فیزیولوژیکی ارقام برنج تحت آبیاری قطره ای
   خـریـد محـصـول
   جمع سپاری مکانی در مدیریت درآمد منابع طبیعی
   خـریـد محـصـول
   جامعه شناسی شهری معاصر
   خـریـد محـصـول
   موکوزیت شدید دهان در کودکان مبتلا به سرطان: تجزیه و تحلیل بقا و عوامل پیش بینی کننده
   خـریـد محـصـول
   سندرم نقص پاداش (RDS): یک ویژگی نوروبیولوژیکی سلولی تمام اعتیادها
   خـریـد محـصـول
   سیر تکاملی پتنت کاوی: بکارگیری تجزیه و تحلیل کتاب سنجی و تحلیل شبکه کلمات کلیدی
   خـریـد محـصـول
   گزارش سالانه ۲۰۲۱ شاخص آسیب پذیری کشورها:بحران کوید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   توالی ژنوم کامل یک قارچ خوراکی و دارویی هریسیوم، Hericium erinaceus ،بازیدیومایکوتا
   خـریـد محـصـول
   رویکردی برای برنامه ریزی چابک جداسازی و بازیافت محصولات پیچیده
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی ریسک ایمنی و بهداشت شغلی در بیمارستان ها: مطالعه موردی
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا