light box
امتیاز 2.58 دست یابی به امنیت سایبری در سیستم های مبتنی بر بلاکچین:نظرسنجی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 48
تعداد کلمات : 24000
مجله : Future Generation Computer Systems
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:دست یابی به امنیت سایبری در سیستم های مبتنی بر بلاکچین:نظرسنجی

 چکیده

  با افزایش ارتباطات ، رواج خدمات ابری و افزایش اینترنت اشیا (IoT) ، رویکردهای غیر متمرکز برای مدیریت اعتماد در حال افزایش است. از آنجایی که فناوری های بلاک چین دفتر توزیع شده را ارائه می دهند ، در زمینه های مختلف برنامه کاربردی مورد توجه جامعه تحقیقاتی قرار می گیرند(امنیت سایبری در سیستم مبتنی بربلاکچین). با این حال ، این فناوری به تنهایی امنیت سایبری را تامین نمی کند. بنابراین ، این نظرسنجی با هدف مرور جامع تکنیک ها و عناصری که برای دستیابی به امنیت سایبری در سیستم های مبتنی بر بلاک چین پیشنهاد شده اند ، ارائه می شود. هدف از این تجزیه و تحلیل محققان منطقه ، متخصصان امنیت سایبری و توسعه دهندگان بلاک چین است. برای این منظور ، ما ۲۷۲ مقاله از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰ و ۱۲۸ برنامه صنعتی را تجزیه و تحلیل می کنیم. ما درسهای آموخته شده را خلاصه کرده و چندین مورد را برای توسعه تحقیقات بیشتر در این زمینه مشخص می کنیم(امنیت سایبری در سیستم مبتنی بربلاکچین).

Title: Achieving cybersecurity in blockchain-based systems: A survey

Abstract

 With the increase in connectivity, the popularization of cloud services, and the rise of the Internet of Things (IoT), decentralized approaches for trust management are gaining momentum. Since blockchain technologies provide a distributed ledger, they are receiving massive attention from the research community in different application fields. However, this technology does not provide with cybersecurity by itself. Thus, this survey aims to provide with a comprehensive review of techniques and elements that have been proposed to achieve cybersecurity in blockchain-based systems. The analysis is intended to target area researchers, cybersecurity specialists and blockchain developers. For this purpose, we analyze 272 papers from 2013 to 2020 and 128 industrial applications. We summarize the lessons learned and identify several matters to foster further research in this area.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا