light box
امتیاز 3.46 روش هزینه یابی مبتنی بر فعالیت در اندازه گیری هزینه کیفیت در SME">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 22
تعداد کلمات : 4800
مجله : Total Quality Management & Business Excellence
انتشار : 2013
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:روش هزینه یابی مبتنی بر  فعالیت در اندازه گیری هزینه کیفیت در SME: مطالعه موردی

 چکیده

از دهه ی ۱۹۵۰ میلادی، توجه زیادی به هزینه کیفیت در  تئوری و عمل صورت گرفته است. به طور کلی، استدلال بر این است که  اندازه گیری دقیق  هزینه کیفیت مستلزم یک سیستم حسابداری   تثبیت شده ای است که اطلاعات هزینه ای صحیحی را در اختیار می گذارد. با این حال، در منابع و مطالعات اخیر، گفته می شود که روش  های حسابداری هزینه سنتی، داده های هزینه ای دقیقی را برای اندازه گیری هزینه های کیفیت ارایه نمی کنند. از این روی، هدف مطالعه، بررسی وکشف نقش هزینه یابی مبتنی  بر فعالیت در پشتیبانی از اندازه گیری کیفیت هزینه در شرکت های با اندازه متوسط و کوچک به منظور بحث در خصوص نتایج پیاده سازی، مزایا و موانع  میباشد. به طور کلی، گفته می شود که استفاده از ABC در اندازه گیری  هزینه کیفیت می تواند ابزار هایی را در اختیار سازمان بگذارد که از طریق آن می تواند  فعالیت های مربوط به کیفیت ارزش افزوده و ارزش غیر افزوده  را تعیین کرده و یا فرصت های پیشرفت را در فرایند تولید شناسایی کند(اندازه گیری هزینه کیفیت در SME).

 Title: Activity-based costing approach in the measurement of cost of quality in SMEs: a case study

Abstract

Since the 1950s, a considerable amount of attention has been given on the cost of quality (CoQ) in theory and in practice. Overall, it is argued that a precise measurement of the CoQ requires a well-established accounting system that provides accurate cost information. However, in the literature, it is generally considered that traditional cost accounting methods do not provide accurate cost data for the measurement of quality costs. Therefore, the aim of this study is to explore the role of activity-based costing (ABC) in supporting the measurement of CoQ in small and medium-sized enterprises in order to discuss the results of implementation, its benefits and drawbacks. Overall, it was found that the use of ABC in the CoQ measurement provides the organisation with the means to determine both valueadded and non-value-added quality-related activites and to detect improvement opportunities in the production process

 

 

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
برآورد بحران نقدینگی ناشی از Covid-19: سیاست و شواهد جهانی
خـریـد محـصـول
گزارش ارزش و عملکرد شرکت
خـریـد محـصـول
اضطراب و افسردگی در والدین کودکانی که با آترزی مری متولد شده اند
خـریـد محـصـول
چگونه ارتباطات سیاسی شرکت بر گزارش دهی مالی اثر دارد؟ مرور منابع
خـریـد محـصـول
تحقیق در مورد استانداردهای بین المللی حسابرسی: مرور منابع و فرصت ها برای تحقیقات آینده
خـریـد محـصـول
پاسخ آنتی بادی به SARS-CoV-2 در افراد مبتلا به HIV
خـریـد محـصـول
آنوسمی و نوروپاتی مجرای بویایی در بیماران COVID-19
خـریـد محـصـول
مدیریت عملی بیماری دیورتیکول روده بزرگ در شرایط سرکوب سیستم ایمنی
خـریـد محـصـول
تنهایی، انزوای اجتماعی و تفاوت آنها: یک مطالعه تشخیصی در اختلال افسردگی مداوم
خـریـد محـصـول
افت فشار و ماندگی با جریان گاز-مایع در لوله عمودی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا