light box
امتیاز 2.58 بازاریابی پایدار و خرده فروشی: دیدگاه های شرکت، محصول و فروشگاه">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 22
تعداد کلمات : 9700
مجله : Journal of Retailing and Consumer Services
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:بازاریابی پایدار و خرده فروشی: دیدگاه های شرکت، محصول و فروشگاه

 چکیده

  این مقاله به بررسی پایداری در خرده‌فروشی بر اساس سه دیدگاه مختلف می‌پردازد: ۱) مدیریت کلی شرکت، ۲) توسعه طیف محصول جذاب، ۳) مدیریت و فعالیت‌های روزانه در فروشگاه. هدف شناسایی مجموعه ای از موضوعات اصلی برای هر دیدگاه، بررسی تضادها و زمینه های تعارض، و بحث در مورد چگونگی ارتباط دیدگاه ها است. یک رویکرد مطالعه موردی کیفی برای بررسی خرده‌فروش جهانی IKEA استفاده می‌شود. این مطالعه شامل کشور سوئد، آلمان و بریتانیا است. این تحقیق نشان داد که دیدگاه‌های شرکت، محصول و فروشگاه مکمل یکدیگر هستند، اما تضادها و موانعی را برای اولویت دادن به پایداری در بر دارند. اینها به چشم انداز زمانی، مجموعه ذینفعان در نظر گرفته شده و اولویت کلی مربوط می شود. توسعه اهداف و منافع مرتبط با پایداری، استفاده از عرصه‌های مؤثر برای تعامل و پیوند پایداری با افسانه و فرهنگ به‌عنوان سه پلی پیشنهاد می‌شود که ممکن است بر تضادها غلبه کند(بازاریابی پایدار و خرده فروشی).

Title: Sustainabilty and retail marketing: Corporate, product and store perspectives

Abstract

This paper investigates sustainability in retailing based on three different perspectives: i) the overall corporate management, ii) the development of an attractive product range, iii) the daily in-store management and activities. The purpose is to identify a set of main themes for each perspective, investigate contradictions and areas of conflict, and discuss how to bridge the perspectives. A qualitative case study approach is applied investigating the global retailer IKEA. The study includes Sweden, Germany and the UK. The research showed that the corporate, product and store perspectives are complementary but also involve contradictions and barriers to giving a higher priority to sustainability. These concern the time perspective, the set of stakeholders considered and the overall priority. Developing goals and benefits linked to sustainability, using effective arenas for interactions and linking sustainability to the legend and culture are suggested as three bridges that may overcome the contradictions.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا