light box
امتیاز 2.65 بررسی اثرات جهت گیری های کارآفرینانه، بازار و مدیریت دانش">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 26
تعداد کلمات : 9900
مجله : Journal of Cleaner Production
انتشار : 2018
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

 عنوان فارسی مقاله:بررسی اثرات جهت گیری های کارآفرینانه، بازار و مدیریت دانش بر روی تولید پاک‌ و مزیت رقابتی پایدار

 چکیده

 بنگاه ها و شرکت ها در واحد های اقتصادی،  در بهبود توسعه پایدار نقش مهمی دارند. ولی، رویکردها و فعالیت های زیست محیطی این سازمان‌ها مشخص کننده تاثیرات کوتاه مدت بر روی پایداری محیطی می باشد.  با توجه به این، تولید بدون آلودگی علت اصلی حداقل سازی مصرف انرژی و مصرف منابع طبیعی علاوه بر کاهش سیستماتیک پسماندها و انتشار آلاینده‌ها است. بنابراین، تشخیص راهکارهای راهبردی و استراتژیک برای تولید بدون آلودگی و متعاقب آن، رهبری شرکت‌ها جهت رسیدن به به مزیت رقابتی پایدار زود تر از رقیبان مهم است. در این مطالعه به  تجزیه تحلیل اثر محرک‌های استراتژیک (گرایش کارافرینانانه، گرایش بازار و گرایش مدیریت دانش)  روی تولید پاک‌تر و مزیت رقابتی پایدار می پردازیم(بررسی اثرات جهت گیری های کارآفرینانه). این مطالعه   از ۱۷۷۴ بنگاه با اندازه کوچک و متوسط در جنوب برزیل در بخش‌های صنعت، تجارت و خدمات نظر سنجی  کرد و با مدل سازی معادله ساختاری تجزیه تحلیل شد. این یک مطالعه ی کمی و توصیفی است. بر طبق نتایج محرک‌های استراتژیک و  دارای یک تأثیر پیشین قوی بر روی تولید بدون آلودگی است . می توان گفت که روابط بین این سه قوی است. این نشان می دهد که  شرکت‌ها   به طور متفاوت به بررسی و تحقیق در مورد محرک‌های استراتژیک پرداخته  و این که در صورت ترکیب، شانس موفقیت تولید بدون آلودگی افزایش می یابد  و   مزیت رقابتی پایدار برای بنگاه‌های کوچک و متوسط به شدت بالا می رود(بررسی اثرات جهت گیری های کارآفرینانه).

TITLE: The influence of entrepreneurial, market, knowledge management orientations on cleaner production and the sustainable competitive advantage

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  اثرات اینترفرون آلفا و درمان سیکلوسپورین به طور جداگانه
  خـریـد محـصـول
  راهنمای ایمنی جاده، راهنمایی برای متخصصان، مدیریت ایمنی جاده، سیستم مدیریت ایمنی
  خـریـد محـصـول
  ساختار کریستال یا بلورین دومین اتصال RNA پروتئین
  خـریـد محـصـول
  اثر روش‌های سنتز بر روی کارایی کاتالیزورهای سه راهه Pt + Rh/Ce0.6Zr0.4O2
  خـریـد محـصـول
  کاتالیزورهای سه راهه xZr1−xO2/Al2O3 Pd/Ce جدید تولید شده با میکرو امولسیون
  خـریـد محـصـول
  تثبیت محلول‌های جامد CeO2-ZrO2 با ساختار نانو با افزایش AL2O3
  خـریـد محـصـول
  اثر ضد میگرنی Δ۹-تتراهیدروکانابینول در موش صحرایی ماده
  خـریـد محـصـول
  کانابیدیول یک روش درمانی بالقوه برای بعد عاطفی-انگیزشی درد پس از عمل
  خـریـد محـصـول
  حساسیت مختص به گونه به تشنج‌های ناشی از مصرف ماری جوانا
  خـریـد محـصـول
  بهینه ساز بادبان ماهی: یک الگوریتم فراابتکاری الهام گرفته از طبیعت جدید
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  برو بالا