light box
امتیاز 2.58 بررسی توسعه و بهبود پروژه‌ها به منظور توسعه مناطق روستایی و کشاورزی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 32
تعداد کلمات : 6600
مجله : International Fund for Agricultural Development (IFAD)
انتشار : 2013
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:بررسی توسعه و بهبود پروژه‌ها به منظور توسعه مناطق روستایی و کشاورزی

چکیده

 موضوع اصلی این مقاله این است که کشورهایی که برنامه‌های توسعه و کشاورزی خود را در مقیاس بزرگ طراحی می‌کنند- که در بر گیرنده کل بخش کشاورزی و شامل همه یا عمده عناصر مهم برای رشد و توسعه کشاورزی است- کارکرد و عملکرد عالی تری از نظر تولید کشاورزی و کاهش گرسنگی و فقر روستایی در مقایسه با دولت‌هایی که سرمایه گذاری وسیعی در زمینه توسعه و در مقیاس بزرگ انجام نمی‌دهند،  نشان می دهند. دلیل این مسئله در مناطق  کم درامد این است که زراعت هنوز مهم‌ترین بخش اقتصادی است که دارای بالاترین نیروی کار بوده و بیشتر فقرا را شامل می‌شود به طوری که این فقیران عمده گرسنگان را شامل می شوند. فعالیت های دولت به منظور ترویج و توسعه کشاورزی در بزرگ مقیاس باعث مزیت‌هایی مانند افزایش تولید و درامدهای روستایی می گردد. مراکز  کمک کننده که به برنامه‌های دولتی در مقیاس بزرگ و در مدت زمان طولانی کمک می‌کنند، موجب بهبود موفقیت نسبت به کشور های کمک کننده که در مقیاس بزرگ عمل نمی‌کنند و تنها دارای اهداف کوتاه مدت بوده و یا سرمایه گذاری آن‌ها محدود به پروژه‌ها و طرح‌های کوچک مقیاس است می شوند. بر اساس تجربه IFAD در  کشور پرو که در این کشور از دولت در برای بهبود سرمایه گذاری‌های توسعه روستایی و کشاورزی در مناطق فقیر ارتفاعات آند پرو به مدت ۲۰ سال حمایت به عمل اورده است، از نظر کاهش فقر روند رو به رشدی حاصل شده است. در این جا دو مولفه بررسی می شود: تعهد دولت برای انجام فعالیت هایی در مقیاس وسیع و تمایل کشورهای کمک کننده برای حمایت از دولت در انجام این کار(بررسی توسعه و بهبود پروژه‌ها).

Title: he importance of scaling up for agricultural and rural development

Abstract

 The thesis of this article is that governments of countries that plan their agricultural and rural development programmes on a large scale – typically covering the entire agriculture sector and including all or most of the important ingredients for agricultural growth and rural development – do better in terms of agricultural production and reduction of rural poverty and hunger than do country governments that do not invest broadly and at scale in such development. The reason, for most low-income countries, is that agriculture still constitutes the most important economic sector, uses the most labour and contains the majority of the poor, who are also the majority of the hungry. Government action to stimulate agriculture at scale pays off by increasing food production and rural incomes. Donors that contribute to government programmes at scale and for the long term thus contribute more to this success than donors that do not operate at scale, and that have short-term objectives or invest in small-scale projects. IFAD’s experience in Peru, in which it supported the Government in scaling up agricultural and rural development investments in poor areas of the Peruvian Andes over a period of 20 years, has paid off spectacularly in terms of poverty reduction. The Peruvian example points to two critical ingredients: government commitment to operating at scale and donor willingness to support governments in doing this.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا