light box
امتیاز 2.93 بررسی فاکتور های مهم و حیاتی موفقیت در اتخاذ مدیریت دانش: یک مقاله مروری">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 31
تعداد کلمات : 5000
مجله : International Symposium on Knowledge Acquisition and Modeling
انتشار : 2010
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:بررسی فاکتور های مهم و حیاتی موفقیت  در  اتخاذ مدیریت دانش: یک مقاله مروری

 چکیده  

مدیریت دانش مؤثر (KM) فرصتهای ویژه ای  را برای سازمان ها به ارمغان می آورد. در تحقیقات قبلی بسیاری از عوامل مؤثر بر اجرای موفق KM مشخص شده اند. با وجود افزایش علاقه به KM ، هنوز هم یک بررسی کامل در مورد وضعیت فعلی عوامل تأثیرگذار برای تصویب KM بالقوه موفق وجود ندارد. در این مقاله مروری بر ادبیات و یک طرح طبقه بندی برای مدیریت دانش ارائه شده است(بررسی فاکتورهای مهم و حیاتی موفقیت). اولین مقاله شامل ۴۲ مقاله ژورنالی است که بین سالهای ۱۹۸۲ و ۲۰۰۹ منتشر شده است که رسانه های مناسبی برای تحقیقات KM هستند. مقالات طبقه بندی می شوند و نتایج آنها بر اساس طرحی ارائه می شود که از ۴ دسته اصلی تشکیل شده است: عوامل سازمانی ، عوامل فردی ، توانایی مدیریت دانش و عملکرد سازمانی. لیست کاملی از منابع ارائه شده است. امیدوارم که این مقاله برای هر کسی که علاقه مند به تحقیقات KM باشد فراهم کند و به شبیه سازی علاقه  دارد بیشتر کمک کند(بررسی فاکتورهای مهم و حیاتی موفقیت).

Title: The Critical Success Factors for Knowledge Management Adoption A Review Study

Abstract

- Effective knowledge management (KM) provides purposeful opportunities to organizations. Many factors affecting successful implementation of KM have been identified in previous research. Despite growing interest on KM, there is still a lack of a complete review the current state of critical influence factors for potentially successful KM adoption. This paper reports a literature review and a classification scheme for knowledge management. The former consists of 42 journal articles published between 1982 and 2009 that are appropriate outlets for KM research. The articles are classified and results of these are presented, based on a scheme that consists of 4 main categories: organizational factors, individual factors, KM capability and organizational performance. A comprehensive list of references is presented. Hopefully, this review will provide a source for anyone interested in KM research and help simulate further interest.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
قیمت‌های مسکن و ریسک اعتبار: شواهدی از ایالات متحده
خـریـد محـصـول
نقش یادگیری مشارکتی در بهبود مهارت‌های ارتباطات کلامی دانشجویان یادگیرنده EFL
خـریـد محـصـول
شکستن مقاومت میزبان توسط نیای تکاملی مستقل ویروس رگبرگ زرد نکروتیک چغندر قند
خـریـد محـصـول
واکنش پروسکایت ها به عنوان مبدل‌های خودرو
خـریـد محـصـول
ویژگی‌های انتقال منفذی و انتشار مؤثر مونولیت سرامیکی برای مبدل کاتالیزوری خودرو
خـریـد محـصـول
مبدل ترافیکی و کاتالیستی- آلایندگی اتمسفری مربوطه در منطقه شهری ریو دوژانیرو
خـریـد محـصـول
مکانیسم بازیابی فلزات گروه پلاتینوم از مبدل‌های کاتالیستی در سیستم‌های استفاده شده در اگزوز
خـریـد محـصـول
مطالعه تفضیلی اکسایش کاتالییستی HCHO و co در کاتالیزور Mn0.75Co2.25O4
خـریـد محـصـول
رفتار سه سویه فازهای ترکیبی و جداگانه پلاتینوم، پالادیوم و رادیوم در ترکیب گازی کامل
خـریـد محـصـول
مطالعه در مقیاس بنچ گاز مصنوعی یک مبدل کاتالیزوری ۴ راهی: اکسایش کاتالیزوری
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا