light box
امتیاز 2.58 انتخاب روش‌های انتقال فناوری دانشگاه: بررسی گرایش کارآفرینی شرکت‌های بیوتکنولوژی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 36
تعداد کلمات : 13700
مجله : administrative sciences
انتشار : 2013
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:انتخاب روش‌های انتقال فناوری دانشگاه: بررسی گرایش کارآفرینی شرکت‌های بیوتکنولوژی

 چکیده

دانشگاه‌ها از انتقال فناوری برای انتشار دانش پیشگامانه به شرکت‌های بیوتکنولوژی استفاده می‌کنند. هر حالت انتقال – صدور مجوز، تحقیقات قرارداد حمایت شده و ترتیبات مشاوره – به شرکت‌های بیوتکنولوژی فرصتی برای دستیابی به مجموعه‌ای منحصر به فرد از دانش و منابع ارائه می‌دهد. این مطالعه پیشنهاد می‌کند که یک جهت گیری کارآفرینی (EO) ممکن است بر انتخاب یک شرکت از یک حالت انتقال فناوری خاص تأثیر بگذارد. یک EO نشان دهنده تمایل شرکت برای نوآوری، ریسک کردن و تبدیل شدن به اولین محرک است. این جهت گیری استراتژیک ممکن است مدیران را راهنمایی کند تا یک حالت انتقال را انتخاب کنند که نه تنها با نیازهای یک شرکت مطابقت دارد، بلکه آن را قادر می‌سازد تا مزیتی به دست آورد. این مطالعه از رگرسیون لجستیک چند جمله‌ای استفاده می‌کند تا بررسی کند که چگونه نوآوری، فعال بودن و ریسک پذیری DBF بر انتخاب حالت انتقال DBF تأثیر می‌گذارد. متغیرهای وابسته، انتقال فناوری و متغیر مستقل، گرایش کار آفرینانه می‌باشد(بررسی گرایش کارآفرینی شرکت‌های بیوتکنولوژی).

Title: Selecting University Technology Transfer Modes: An Examination of Biotechnology Firms’ Entrepreneurial Orientation

Abstract

 Universities use technology transfer to disseminate groundbreaking knowledge to biotechnology firms. Each transfer mode—licensing, sponsored contract research, and consulting arrangements —offers biotechnology firms an opportunity to acquire a unique bundle of knowledge and resources. This study proposes that an entrepreneurial orientation (EO) may influence a firm’s selection of a specific technology transfer mode. An EO reflects a firm’s willingness to innovate, take risks, and become a first mover. This strategic orientation may guide managers to select a transfer mode that not only fits a firm’s needs but also enables it to gain an advantage. This study uses multinomial logistic regression to examine how a DBF’s innovativeness, proactiveness, and risk taking influence a DBF’s transfer mode selection.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
  خـریـد محـصـول
  مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
  خـریـد محـصـول
  ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
  خـریـد محـصـول
  بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
  خـریـد محـصـول
  الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
  خـریـد محـصـول
  فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
  خـریـد محـصـول
  رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
  خـریـد محـصـول
  تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
  خـریـد محـصـول
  بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا