light box
امتیاز 2.58 برنامه ریزی مدیریت و مشارکت کارکنان: مرور منابع">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 17
تعداد کلمات : 5800
مجله : THE INTERNATIONAL JOURNAL OF BUSINESS & MANAGEMENT
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:برنامه ریزی مدیریت و مشارکت کارکنان: مرور منابع

 چکیده

 برنامه ریزی مدیریت یکی از سازه‌های اساسی در تحقیقات مدیریت است و چندین تحقیق تجربی برای ارزیابی رابطه بین آن و مشارکت کارکنان انجام شده است. این مطالعه به دنبال بررسی تأثیر برنامه ریزی مدیریت بر مشارکت کارکنان است. مروری بر ادبیات موجود در مورد برنامه ریزی مدیریت و مشارکت کارکنان انجام شد و یافته اصلی این بود که برنامه ریزی مدیریت تأثیر مستقیمی بر مشارکت کارکنان دارد. این تحقیق بر نظریه برنامه ریزی انتقادی با تمرکز بر سازمان‌های کوچک و متوسط ​​متمرکز شده است. این مطالعه توصیه می‌کند که مدیران باید اطمینان حاصل کنند که برنامه‌ریزی مدیریت به طور مؤثر و جامع انجام می‌شود تا مشارکت کارکنان و در نهایت عملکرد سازمانی را هدایت کند. در حالی که مشارکت دادن همه کارکنان در تمام سطوح برنامه ریزی غیرعملی است، توصیه می‌شود که همه کارکنان در سطوح مختلفی از برنامه ریزی مدیریت که ممکن است مورد نیاز باشد مشارکت داشته باشند تا فرصتی برای مشارکت در برنامه‌هایی داشته باشند که آینده سازمانشان را شکل می‌دهد و شرایط کاری مربوطه آنها این مشارکت مشارکت کارکنان را تقویت می‌کند و به نوبه خود بهره وری کارکنان و عملکرد سازمانی را افزایش می‌دهد.

Title: Management Planning and Employee Engagement: A Review of Literature

Abstract

 Management planning is one of the fundamental constructs in management research and several empirical enquiries have been conducted to assess the relationship between it and employee engagement. This study sought to investigate the effect of management planning on employee engagement. A review of extant literature on management planning and employee engagement was conducted and the major finding was that management planning has a direct effect on employee engagement. The research anchored on the Critical planning theory with a focus on small and medium scale organizations. The study recommends that managers should ensure that management planning is done effectively and comprehensively so as to drive employee engagement and ultimately, organizational performance. While it is impractical to involve all employees at all levels of planning, it is recommended that all employees are involved at varying levels of management planning as may be required so they have an opportunity to contribute to plans that will shape the future of their organizations and their respective working conditions. This involvement fosters employee engagement and will in turn enhance employee productivity and organizational performance.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  طبقه بندی جنسیتی با استفاده از مدل پیشنهادی مبتنی بر CNN و بهینه سازی کلونی مورچه ها
  خـریـد محـصـول
  شیوه های حسابرسی داخلی و عملکرد مالی تعاونی های پس انداز و اعتبار
  خـریـد محـصـول
  پیش‌بینی جریان نقدی و تأثیر آن بر پایداری مالی سازمان‌های مبتنی بر جامعه
  خـریـد محـصـول
  عوامل تعیین کننده تامین مالی ازمحل استقراض: استارت آپ های فین تک
  خـریـد محـصـول
  استفاده از کلاه ایمنی در ورزشکاران سوارکار: فرصت هایی برای مداخله
  خـریـد محـصـول
  تاب آوری، بهزیستی، علائم افسردگی و سطوح ضربه مغزی در ورزشکاران سوارکاری
  خـریـد محـصـول
  صدمات سوارکاری: بررسی پنج ساله پذیرش بیماران در بیمارستان در بریتیش کلمبیا، کانادا
  خـریـد محـصـول
  تاریخچه ضربه مغزی و پایگاه دانش در ورزشکاران رقابتی سوارکاری
  خـریـد محـصـول
  تجزیه و تحلیل آسیب ها در مسابقات سوارکاری رقابتی
  خـریـد محـصـول
  کنترل مقیاس های زمانی برای انتقال الکترون از طریق پروتئین ها
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا