light box
امتیاز 3.08 خط مشی بهداشت و سلامت در دوران سختی: الگویی برای تاثیر خط مشی">

عنوان فارسی مقاله:خط مشی بهداشت و سلامت در دوران سختی: الگویی برای بررسی تاثیر خط مشی روی اثر بخشی و انصاف با تاکید بر نمونه های اروپایی از سال ۲۰۰۸

 چکیده

 در این مقاله چارچوبی برای  بررسی  تحولات در خط مشی  بهداشت و سلامت  در مقایسه با اهداف  سامانه ی سلامت  مطرح شده است. ما یک طبقه بندی از سیاست ها را به هفت حوزه سیستم سلامت متمایز پیشنهاد می کنیم. سپس ما مفاهیم تحلیلی موجود برای پوشش بیمه و مقرون به صرفه بودن را ارزیابی می کنیم تا تأثیر سیاست ها در هر حوزه بر عدالت و بهره وری را ارزیابی کنیم. این چارچوب با اثرات احتمالی تغییرات سیاست اجرا شده در نمونه ای از کشورهای اروپایی از سال ۲۰۰۸ نشان داده شده است. به همین ترتیب ، سیاست ها به احتمال زیاد تأثیرات متفاوتی بر عدالت دارند. هزینه های اضافی کاربر موضوعی رایج بود اما این موارد اغلب با معافیت های اضافی همراه بود ، و اثرات احتمالی آنها بر ارزش سهام را ارزیابی نمی کند. ما چارچوبی برای ارزیابی های آینده و دقیق تر تغییرات سیاست های بهداشتی ارائه می دهیم( بهداشت و سلامت در دوران سختی).

کلیه مقالات مرتبط را میتوانید در بخش ترجمه مقالات اقتصاد ملاحظه کنید.

 

 

 title: Health policy in times of austerity—A conceptual framework for evaluating effects of policy on efficiency and equity illustrated with examples from Europe since 2008

Abstract

The objective of this paper is to provide a framework for evaluation of changes in health policy against overarching health system goals. We propose a categorisation of policies into seven distinct health system domains. We then develop existing analytical concepts of insurance coverage and cost-effectiveness further to evaluate the effects of policies in each domain on equity and efficiency. The framework is illustrated with likely effects of policy changes implemented in a sample of European countries since 2008. Our illustrative analysis suggests that cost containment has been the main focus and that countries have implemented a mix of measures that are efficient or efficiency neutral. Similarly, policies are likely to have mixed effects on equity. Additional user charges were a common theme but these were frequently accompanied by additional exemptions, making their likely effects on equity difficult to evaluate. We provide a framework for future, and more detailed, evaluations of changes in health policy.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
مقاله ی مروری در خصوص فرایند زیست شناختی احیا و اصلاح خاک در مهندسی عمران
خـریـد محـصـول
بودجه بندی سرمایه ای مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی
خـریـد محـصـول
مقایسه کاربرد سنتی خانه‌های حیاط دار در دو شهر
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
خـریـد محـصـول
پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
خـریـد محـصـول
جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
خـریـد محـصـول
بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
خـریـد محـصـول
دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
خـریـد محـصـول
الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
خـریـد محـصـول
استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا