light box
امتیاز 3.19 بیزین و ترکیب دمپستر-شافر">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 55
تعداد کلمات : 14000
مجله : Sadhan
انتشار : 2004
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:بیزین و ترکیب دمپستر-شافر

 

چکیده

عرفا،فیلتر کالمان ،  به عنوان یک الگوریتم فیلترینگ پیش بینی-تصحیح مطرح بوده است. در این مطالعه، ما نشان می دهیم که این فلیتر را می توان به صورت الگوریتم  ترکیب و تجمیع بایزین مد نظر قرار داد و آن را با استفاده از استدلال های بایزین مشتق کرد. ما در ابتدا شرحی از از تئوری بایزین ارایه کرده و از آن برای بحث در خصوص  کمیت های شناخته شده نظیر  پیشین ها، احتمال و پسین ها بهره برده و معادله پایه ترکیب و تجمیع بایزین را ارایه می کنیم. فیلتر کالمن از این معادله با استفاده از یک روش جدید برای ارزیابی  انتگرال پیش بینی چاپمن- کولوموگروف مشتق می شود. سپس ما از تئوری برای  برای تلفیق داده های برگرفته از حسگر های چندگانه    بهره می بریم. تئوری که همسو با این روش می باشد، تئوری دمپستر-شافر است که به بررسی  شاخص های اندازه گیری باور پرداخته و بر اساس ایده غیر کلاسیک وزن بر خلاف احتمال می باشد. اگرچه این دو شاخص بسیار مشابه می باشند، با این حال یک سری تفاوت هایی وجود دارد. ما از طریق تشریح ایده های  تئوری دمپستر-شافر و ارایه معادله ترکیب و تجمیع دمپستر-شافر  در خصوص آن ها صحبت خواهیم کرد. در نهایت، ما به مقایسه دو روش پرداخته و  نقاط ضعف و نقاط قوت نسبی آن ها  را با استفاده از یک نمونه مبرهن   ذکر می کنیم(بیزین و ترکیب دمپستر-شافر).

دانلود جدیدترین مقالات ترجمه شده مهندسی

Title: Bayesian and Dempster–Shafer fusion

Abstract: 

The Kalman Filter is traditionally viewed as a prediction–correction filtering algorithm. In this work we show that it can be viewed as a Bayesian fusion algorithm and derive it using Bayesian arguments. We begin with an outline of Bayes theory, using it to discuss well-known quantities such as priors, likelihood and posteriors, and we provide the basic Bayesian fusion equation. We derive the Kalman Filter from this equation using a novel method to evaluate the Chapman– Kolmogorov prediction integral. We then use the theory to fuse data from multiple sensors. Vying with this approach is the Dempster–Shafer theory, which deals with measures of “belief”, and is based on the nonclassical idea of “mass” as opposed to probability. Although these two measures look very similar, there are some differences. We point them out through outlining the ideas of the Dempster– Shafer theory and presenting the basic Dempster–Shafer fusion equation. Finally we compare the two methods, and discuss the relative merits and demerits using an illustrative example.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
بررسی فاکتور های مهم و حیاتی موفقیت در اتخاذ مدیریت دانش: یک مقاله مروری
خـریـد محـصـول
بررسی اهمیت و کاربرد فرهنگ سازمانی در در بهبود مدیریت کیفیت جامع در محیط دانشگاه
خـریـد محـصـول
توسعه مدل مدیریت سنجه شناسی و اندازه گیری از طریق تکنیک های تحلیل سلسله مراتبی
خـریـد محـصـول
بررسی خصوصیات ساختار سازمانی در ارتباط با استراتژی تلفیقی رقابتی
خـریـد محـصـول
نقد برابری و عدالت سلامت بازاریابی اجتماعی: مداخلات بر چه زمینه ای تأثیر می‌گذارند؟
خـریـد محـصـول
بررسی چارچوب ارزش های رقابتی در فرهنگ تولید و سازمانی
خـریـد محـصـول
ادغام و یکپارچه سازی خروجی های نامناسب و متغیر های کنترل ناپذیر در تحلیل پوششی داده ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی روشهای شناسایی نقاط داغ برای جاده‌های شهری
خـریـد محـصـول
شناسایی نقاط سیاه مبتنی بر شدت آسیب: ارزیابی روش در شهرداری هجیرینگ
خـریـد محـصـول
ارزیابی و اعتبار آماری روشهای شناسایی نقاط سیاه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا