light box
امتیاز 2.74 کروناویروس ۲۰۱۹ (COVID-19) و بارداری: متخصصان زنان و زایمان">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 24
تعداد کلمات : 7600
مجله : American Journal of Obstetrics and Gynecology
انتشار : 2020
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:بیماری کروناویروس ۲۰۱۹ (COVID-19) و بارداری: آنچه که متخصصان زنان و زایمان باید بدانند

چکیده

 کروناویروس (کوید ۲۰۱۹) یک بیماری نوظهور است که با افزایش سریع در موارد و مرگ و میر از زمان نخستین شناسایی آن در ووهان، چین، در دسامبر سال ۲۰۱۹ روبرو می‌شود. اطلاعات محدودی در مورد COVID-19 در دوران بارداری در دسترس است. با این حال، اطلاعات در مورد بیماری‌های مرتبط با دیگر کروناویروس بسیار بیماری زا (به عنوان مثال، سندرم حاد تنفسی حاد (SARS) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS)) ممکن است بینش در مورد اثرات COVID-19 در دوران بارداری فراهم کند. کرونو ویروس‌ها باعث بیماری از شدت سرماخوردگی گرفته تا شدت بیماری تنفسی و مرگ می‌شوند. در حال حاضر عوامل خطر اصلی اپیدمیولوژیک برای COVID-19 شامل سفر از سرزمین اصلی چین (به ویژه استان هوبی) یا تماس نزدیک با افراد آلوده در طی ۱۴ روز از شروع علائم است. داده‌ها حاکی از دوره جوجه کشی ۵ روز ~ (دامنه ۲ تا ۱۴ روز) هستند. متوسط ​​سن بیماران بستری ۴۹-۵۶ سال بوده است که یک سوم تا نیمی با بیماری زمینه‌ای وجود دارد. کودکان به ندرت گزارش شده‌اند. مردان در موارد بستری (۷۳٪ ۵۴- ۵۴) بیشتر از بیماران بستری بودند. تظاهرات مکرر شامل تب، سرفه، میالژی، سردرد و اسهال است. آزمایش غیر عادی شامل ناهنجاری در تصویربرداری رادیوگرافی قفسه سینه، لنفوپنی، لوکوپنی و ترومبوسیتوپنی است. گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد که سندرم حاد تنفسی (ARDS) در ۲۷-۲۹ of از بیماران بستری ایجاد می‌شود. نرخ مرگ و میر در کل به نظر می‌رسد ۱ ~؛. با این حال، داده‌های اولیه ممکن است این نرخ را بیش از حد افزایش دهند. در دو گزارش توصیف حاملگی با COVID-19، همه در سه ماهه سوم آلوده شدند، و یافته‌های بالینی مشابه با بزرگسالان غیر باردار بود. در بعضی موارد پریشانی جنین و زایمان زودرس مشاهده شد. همه به جز دو بارداری زایمان سزارین داشتند، و آزمایش برای SARS-CoV-2 بر روی تمام نوزادان آزمایش منفی بود.

TITLE: Coronavirus Disease 2019 (COVID-19) and Pregnancy: What obstetricians need to know

Abstract

Coronavirus Disease 2019 (COVID-19) is an emerging disease with a rapid increase in  cases and deaths since its first identification in Wuhan, China, in December 2019. Limited data are available about COVID-19 during pregnancy; however, information on illnesses associated with other highly pathogenic coronaviruses (i.e., severe acute respiratory syndrome (SARS) and the Middle East respiratory syndrome (MERS)) might provide insights into COVID-19’s effects during pregnancy.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
جنسیت در مطالعات ترجمه سمعی بصری
خـریـد محـصـول
زبان‌های اقلیت، برنامه ریزی زبان و ترجمه‌ی سمعی بصری
خـریـد محـصـول
کوید۱۹(COVID-19) و ترومبوآمبولی اندام اصلی: تظاهرات و علایم در سیستم های قلبی عروقی
خـریـد محـصـول
COVID-19 و سلامت روان در برزیل: علایم روانی و روانپزشکی در جمعیت عمومی
خـریـد محـصـول
تشخیص کوید-۱۹(COVID-19)- مرور اجمالی بر روش های فعلی
خـریـد محـصـول
کوید-۱۹(COVID-19) در محیط
خـریـد محـصـول
ترجمه سمعی بصری و موسیقی عامه پسند
خـریـد محـصـول
برهمکنش محاوره‌ای و گفتمان در ترجمه‌ی سمعی بصری: گفت و گوی فی البداهه
خـریـد محـصـول
میزان اطمینان از بیماری کرونا ویروس جدید (COVID-19) در ژاپن
خـریـد محـصـول
مدل سازی و پیش بینی ARIMA از شیوع COVID-19 با الگوی نامنظم
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد.
برو بالا