light box
امتیاز 2.93 تأثیر مدیران و فاکتورهای زمان در فرایندهای تغییر سازمانی در محیط یک کشور در حال توسعه">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 31
تعداد کلمات : 8200
مجله : Impact of International Business
انتشار : 2018
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تاثیر مدیران و فاکتورهای زمان در فرایندهای تغییر سازمانی در محیط یک کشور در حال توسعه

 چکیده  

ظهور کشورهای در حال توسعه در حوزه کسب و کار جهانی کاملاً آشکار است. شواهد زوط افزونی از فعالیت‌های کسب و کار نواورانه و بسیار روشنفکرانه در این کشور وجود دارد، به عنوان مثال به شکل توسعه تولید دارویی جدید در هند و یا نواوری فناوری در چین. این نوع نواوری ها اغلب نیازمند کشف نوعی دانش پنهان و به کار گیری آن هستند (آشیم و کونن ۲۰۰۵)، دانشی که در معرض مشکلات ناشی از اطلاعات ناهماهنگ و سوءاستفاده از مالکیت معنوی (IP) است(تأثیر مدیران و فاکتورهای زمان). بنابراین، شرکتی که در این محیط‌ها فعالیت می‌کند و یا بر روی استانداردهای سست و یا استانداردهای بسیار سخت محافظت از IP تاکید می‌کند، و این امر به نوبه‌ی خودبر روی تصمیم شرکت در رابطه با ماهیت و مکان فعالیت‌های نوآورانه و همچنین بر روی بهره مندی از توانمدی ها و محاسبات هزینه تأثیر می‌گذارد   در نتیجه دولت‌ها به طور مداوم به دنبال سطوح بهینه‌ای از استانداردهای محافظت از IP (شامل سطوح بالا تا پایین) هستند، اطمینان حاصل کنند که محیط مساعدی برای پیشبرد سیستم‌های نوآورانه محلی به وجود آید  این امر به ویژه در کشور هایدر حال توسعه صدق می‌کند(تأثیر مدیران و فاکتورهای زمان).

Title: The Impact of Actors and the Aspect of Time in Institutional Change Processes in a Developing Country Context

Abstract

The rise of developing countries is undeniably evident in the global business arena. There is increasing evidence of innovative and highly intellectual business activities from these countries, for example in the form of new drug developments from India and technological innovation from China. These innovations often require searching for and utilising tacit knowledge (Asheim and Coenen, 2005) which is prone to asymmetric information problems and intellectual property (IP) abuse. Thus, a firm that operates in these environments emphasises either loose or stringent IP protection standards which then influences the firm’s decision regarding the nature and location of innovative activities, in addition to capability endowments and cost calculations (Buckley and Casson, 1976; Dunning, 1988; Teece, 2006). As a result, governments are in continuous search for optimal levels of IP protection standards (varying from high to low levels) to ensure that there is a conducive environment for the advancement of local innovation systems (Chaminade et al., 2012; Jaffe et al., 1993). This is especially true in developing countries.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
بازبینی تحمل انجماد: اثرات دماهای متغیر بر روی تنظیم بیان ژن در گراس ها و لگومیان معتدله
خـریـد محـصـول
آنالیز ارزش در معرض ریسک در بازارهای بورس مصر، اردن، مراکش و ترکیه
خـریـد محـصـول
مواجهه با سرب در زمان بارداری: مرور منابع و استدلالی برای غربال گری معمولی
خـریـد محـصـول
بررسی کارآفرینی از منظر کیفی : دیدگاه هایی در خصوص ایجاد و شناسایی فرصت کار آفرینی
خـریـد محـصـول
ویژگی‌های مدیریت عمومی آمریکا: مفهوم فرهنگ مدیریتی
خـریـد محـصـول
چرا دموکراسی اینقدر ضعیف عمل می‌کند؟
خـریـد محـصـول
اصول ژنتیکی و پاتولوژی بیماری میتوکندریایی
خـریـد محـصـول
تصویر و خودکار امدی در زمینه مصدومیت
خـریـد محـصـول
استراتژی‌های واکسیناسیون برای مقابله با کروناویروس جدید SARS-CoV-2
خـریـد محـصـول
مرور سیستماتیک عوامل درمانی برای درمان سندرم تنفسی کروناویروس خاورمیانه (MERS-CoV)
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا