light box
امتیاز 2.58 تأثیر کارآفرینی بر رشد اقتصادی در یک شهر">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 12
تعداد کلمات : 3900
مجله : Businesses
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تأثیر کارآفرینی بر رشد اقتصادی در یک شهر

 چکیده

  کارآفرینی معمولاً در سیستم‌های نوآورانه و بیشتر در شهرها صورت می‌گیرد. شهرها با ویژگی های منحصر به فرد ممکن است تأثیر کارآفرینی را تغییر دهند. این مقاله از مدل‌های رگرسیون چندگانه برای ارزیابی تأثیر کارآفرینی بر رشد اقتصادی با در نظر گرفتن تأثیر تعدیل بافت شهر استفاده می‌کند. ما از تولید ناخالص داخلی (GDP) به عنوان متغیر وابسته و هزینه های دولت، نیروی کار، سرمایه ثابت و مالی و کارآفرینی به عنوان متغیر مستقل استفاده می کنیم. داده ها از سالنامه های ۲۰۰۳-۲۰۱۷ ژائوکینگ، شانتو و میژو (سه شهر با ویژگی های فرهنگی و جغرافیایی متمایز در گوانگدونگ، چین) است. نتیجه می گیریم که (۱) تولید ناخالص داخلی سه شهر به جای کارآفرینی به عوامل سنتی تولید (یعنی مخارج دولتی، نیروی کار و سرمایه ثابت و مالی) بسیار متکی است و (۲) بافت شهر میژو نسبتاً از مشارکت در کارآفرینی آن نسبت به تولید ناخالص داخلی، در مقایسه با تولید ناخالص داخلی حمایت نمی کند.  . این مطالعه با ارزیابی تجربی و مقایسه توسعه کارآفرینی سه شهر در چین به ادبیات می افزاید. همچنین محققان و دست اندرکاران را از تأثیر تعدیل بافت شهر آگاه می کند.

Title: The Impact of Entrepreneurship on Economic Growth within a City

Abstract

 Entrepreneurship usually takes place in innovative systems, mostly in cities. Cities, with unique features, may alter the impact of entrepreneurship. This paper employs multiple regression models to assess the impact of entrepreneurship on economic growth, considering the moderation effect of the city context. We use Gross Domestic Product (GDP) as the dependent variable and government spending, labor, fixed and financial capital and entrepreneurship as the independent variables. The data are from the 2003–2017 yearbooks of Zhaoqing, Shantou and Meizhou (three cities with distinct cultural and geographic features in Guangdong, China). We conclude that (1) the three cities’ GDPs highly rely on traditional factors of production (i.e., government spending, labor and fixed and financial capital) rather than entrepreneurship and (2) the city context of Meizhou is relatively unsupportive of its entrepreneurship contributing to the GDP, in comparison with that of Zhaoqing and Shantou. This study adds to the literature by empirically assessing and comparing three cities’ entrepreneurship development in China; it also informs scholars and practitioners of the moderation effect of the city context.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا