light box
امتیاز 2.58 شهرها پس از همه گیری (پاندمی) – تأثیر کووید-۱۹ بر شهرها و طراحی شهری">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 27
تعداد کلمات : 7000
مجله : Architecture Research
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:شهرها پس از همه گیری (پاندمی) – تأثیر کووید-۱۹ بر شهرها و طراحی شهری

 چکیده

در ادوار گذشته و در طول تاریخ، همه گیری ها یا پاندمی ها همواره شهرها را شکل داده‌اند. طیف وسیعی از از مسائل مربوط به سلامت در معماری و شهرسازی همواره منعکس شده است. امروزه، جهان با بحران سلامت عمومی ناشی از همه‌گیری کووید-۱۹، که شاید بدترین بحران در بیش از یک سده گذشته باشد، مواجه است که منجر به ظهور چالش‌های بسیاری برای شهرها برای مقابله با این همه‌گیری گردیده است. با این حال، پس از همه گیری چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ آیا همه گیری جهانی بر تغییر شکل شهرها و مناطق شهری تأثیر خواهد داشت؟ افزایش تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا و افزایش تعداد مرگ و میرها ممکن است منجر به بازنگری در راهبردهای معمول طراحی شهر گردد. هدف از این مطالعه ارائه مرور منابعی برای بررسی رابطه بین تأثیرات همه گیری بر شهر و طراحی شهری، هم در مقیاس حال و هم درمقیاس گذشته است. این مطالعه پیشنهادهای جدیدی در زمینه طراحی شهری سالم در کنار مطالعه مهم‌ترین استراتژی‌های شهرهایی که اثربخشی آنها در مقابله با این همه‌گیری جهانی ثابت شده است ارائه می‌کند(تأثیر کووید-۱۹ بر شهرها).

Title: Post-Pandemic Cities - The Impact of COVID-19 on Cities and Urban Design

Abstract

 Throughout history, pandemics have always shaped cities; many health issues have been reflected on architecture and urban planning. Today, the world faces a public health crisis of COVID-19 pandemic, perhaps the worst in more than a century, which resulted in the emergence of many challenges for cities to face this epidemic. But what will happen after the pandemic? Will the global epidemic affect reshaping cities and urban areas? The rise in the number of people infected with Coronavirus and the increasing number of deaths may result in a review of the usual city-design strategies. The aim of the study is a literary review to study the relationship between the impacts of the epidemic on the city and urban design, historically and currently. It proposes new recommendations in the field of healthy urban design, In addition to studying the most important strategies of the cities that have proven effectiveness in dealing with this global epidemic to guide future research.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا