light box
امتیاز 2.58 تأثیر کیفیت مدیریت منابع انسانی (HRM) بر بهبود عملکرد شرکت ها">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 11
تعداد کلمات : 3500
مجله : THE INTERNATIONAL JOURNAL OF BUSINESS & MANAGEMENT
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تأثیر کیفیت مدیریت منابع انسانی (HRM) بر بهبود عملکرد شرکت های طرف قرارداد در اجرای پروژه های ساختمانی در تیمور شرقی

 چکیده

  به طور کلی، کیفیت منابع انسانی در تیمور لسته از نظر منابع انسانی ضعیف است که همیشه باعث می شود شرکت های پیمانکاری در تیمور لسته زمانی که سازماندهی و مدیریت پروژه های ساخت و ساز مشکل دارند با مشکل مواجه شوند. هدف از این مطالعه تعیین جنبه های کیفیت نیروی انسانی به طور همزمان و تا حدی بر بهبود عملکرد شرکت های پیمانکاری است. روش این مجله با استفاده از روش توصیفی با استفاده از تکنیک توزیع پرسشنامه از ۷۳ پاسخ دهنده به یک شرکت پیمانکاری در تیمور لسته است. یافته‌های این پژوهش حاکی از آن است که همزمان توانایی کار، مهارت در کار، انضباط در کار و تخصص فنی دارند که تأثیر مثبت و معناداری بر بهبود عملکرد شرکت‌های پیمانکاری در تیمور لسته دارد. در همین حال، دانش تا حدی تأثیری بر عملکرد شرکت های پیمانکاری در تیمورلسته ندارد.

Title: The Influence of the Quality of Human Resource Management (HRM) on the Performance Improvement of Contracting Companies in the Implementation of Construction Projects in Timor Leste

Abstract

 In generally, the quality of human resources in Timor Leste still poor, weak in human resources it’s always causes contractor companies in Timor Leste when they have difficult organizing and managing construction projects. The purpose of this study is to determine the aspects of the quality of human resources simultaneously and partially affect the performance improvement of contractor companies. The method of this journal is applying the descriptive method by using a questionnaire distribution technique from 73 respondents to a contractor company in Timor Leste. The findings of this study indicate that simultaneously had ability to work, skilled in working, discipline in working, and technical expertise which have a positive and significant impact on improving the performance of contractor companies in Timor Leste. Meanwhile, knowledge in working partially has no effect on the performance of contractor companies in TimorLeste.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
   خـریـد محـصـول
   اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
   خـریـد محـصـول
   فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
   خـریـد محـصـول
   ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
   خـریـد محـصـول
   کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
   خـریـد محـصـول
   پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
   خـریـد محـصـول
   آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
   خـریـد محـصـول
   چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
   خـریـد محـصـول
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا