light box
امتیاز 2.58 تاثیر کافئین و قهوه بر سلامت انسان">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 6
تعداد کلمات : 2000
مجله : nutrients
انتشار : 2019
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تاثیر کافئین و قهوه بر سلامت انسان

 چکیده

با افزایش علاقه به نقش قهوه در سلامتی ، آگاهی عمومی از الگوهای مصرف جمعیت و در چارچوب رژیم غذایی کامل هم برای تحقیقات و هم برای سلامت عمومی مهم است. ریس و کورنلیس [۱] از فروش حجم نوشابه های حاوی کافئین (CCB) در سطح کشور در سال ۲۰۱۷ برای اثبات اینکه قهوه و چای همچنان CCB های اصلی مصرف شده در سراسر جهان هستند ، استفاده کردند(تاثیر کافئین و قهوه برسلامت انسان). لندیس و همکاران در یک تلاش بزرگ هماهنگ در ۱۰ کشور اروپایی. [۲] میزان قهوه و چای خود گزارش شده را سنجید و سهم آنها را در مصرف مواد مغذی منتخب در بزرگسالان که تغییرات مصرف بیشتر بر اساس منطقه جغرافیایی ایجاد می شد ، ارزیابی کرد. به طور کلی ، قهوه و چای کمتر از ۱۰ درصد از انرژی دریافتی را تشکیل می دهند. با این حال ، بیشترین سهم در مصرف کل قند در جنوب اروپا (تا ۲۰  ) مشاهده شد. این آثار نه تنها بر شیوع وسیع نوشیدن قهوه و چای تأکید می کند ، بلکه بر داده های افزودنی قهوه و چای در مطالعات اپیدمیولوژیک این نوشیدنی ها در کشورهای خاص نیز نیاز دارد زیرا ممکن است مزایای بالقوه این نوشیدنی ها برای سلامتی را جبران کند(تاثیر کافئین و قهوه برسلامت انسان).

Title: The Impact of Caffeine and Coffee on Human Health

Abstract

 With increasing interest in the role of coffee in health, general knowledge of population consumption patterns and within the context of the full diet is important for both research and public health. Reyes and Cornelis [1] used 2017 country-level volume sales (proxy for consumption) of caffeine-containing beverages (CCBs) to demonstrate that coffee and tea remain the leading CCBs consumed around the world. In a large coordinated effort spanning 10 European countries, Landais et al. [2] quantified self-reported coffee and tea intakes and assessed their contribution to the intakes of selected nutrients in adults where variation in consumption was mostly driven by geographical region. Overall, coffee and tea contributed to less than 10% of the energy intake. However, the greatest contribution to total sugar intake was observed in Southern Europe (up to ~20%). These works not only emphasize the wide prevalence of coffee and tea drinking, but also the need for data on coffee and tea additives in epidemiological studies of these beverages in certain countries as they may offset any potential benefits these beverages have on health.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
خـریـد محـصـول
اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
خـریـد محـصـول
فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
خـریـد محـصـول
ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
خـریـد محـصـول
کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
خـریـد محـصـول
پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
خـریـد محـصـول
آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
خـریـد محـصـول
چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
خـریـد محـصـول
ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
خـریـد محـصـول
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا