light box
امتیاز 2.58 تاکید مدیر ارشد مالی (CFO) بر مدیریت مبتنی بر ارزش: مفاهیم عملکرد و چالش جانشینی CFO">

نوع فایل : PDF
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 23
تعداد کلمات : 10000
مجله : Management Accounting Research
انتشار : 2018
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تاکید مدیر ارشد مالی (CFO) بر مدیریت مبتنی بر ارزشمفاهیم عملکرد و چالش جانشینی CFO

 چکیده

  پشتیبانی از مدیریت عالی اغلب به عنوان یک عامل مهم برای استفاده موفقیت آمیز از مدیریت مبتنی بر ارزش (VBM) در نظر گرفته می شود. علاوه بر این ، تحقیقات اخیر نشان می دهد که CFO نقش اصلی را در شکل دادن حسابداری مدیریت و به ویژه VBM بازی می کند. اگرچه این نشان می دهد که تأکید CFO تأثیر مثبتی در استفاده موفقیت آمیز از VBM دارد ، تحقیقات تجربی که عناصر تمایز دهنده های VBM را در نظر می گیرد اندک است. بنابراین ، این مطالعه به طور تجربی پیامدهای عملکرد CFO را که بر VBM تأکید می کنند و چالش حمایت از تأکید VBM پس از جانشینی CFO را بررسی می کند. برای رسیدن به این هدف ، ما بر روی یک نمونه طولی از پذیرندگان VBM تمرکز می کنیم و تأکید CFO بر VBM را بر اساس اظهارات وی در هنگام کنفرانس های شرکت ارزیابی می کنیم. تجزیه و تحلیل ما شواهد تجربی نشان می دهد که تاکید CFO باعث افزایش عملکرد پذیرندگان VBM می شود. این پدیده می تواند با روی کار آمدن CFO های جدید به یک موضوع مهم برای سازمان ها تبدیل شود ، زیرا نتایج ما نشان می دهد CFO های جانشین ، که متولی اجرای اولیه نبودند ، معمولاً تأکید کمتری بر VBM دارند. با این وجود ، در می یابیم که تأکید VBM CFO های جانشین را می توان با گره زدن جبران خسارت آنها به VBM ادامه داد. در راستای این ، آزمایشات اضافی تنها در مواردی که جبران خسارت به VBM ارتباطی نداشته باشد ، تأثیر منفی CFO های جانشین را بر اثربخشی VBM نشان می دهند(تاکید مدیر ارشد مالی (CFO)).

Title: CFO emphasis on value-based management: Performance implications and the challenge of CFO succession

Abstract

 Top management support is often proclaimed as a crucial factor for the successful use of value-based management (VBM). Moreover, recent research indicates that CFOs play a leading role in shaping management accounting and, particularly, VBM. Although this suggests that CFO emphasis has a positive impact on the successful use of VBM, empirical research that considers the differentiating elements of VBM adopters is scarce. Therefore, this study empirically investigates the performance implications of CFOs placing emphasis on VBM and the challenge of upholding VBM emphasis following CFO succession. To accomplish this, we focus on a longitudinal sample of VBM adopters and assess CFO emphasis on VBM based on his/her remarks made during company conference calls. Our analyses provide empirical evidence that CFO emphasis enhances the performance of VBM adopters. This phenomenon can, however, become a significant issue for organizations when new CFOs take up office, as our results show that successor CFOs, who were not in charge of the initial implementation, typically place less emphasis on VBM. Nevertheless, we find that the VBM emphasis of successor CFOs can be perpetuated by tying their compensation to VBM. In line with this, additional tests indicate a negative impact of successor CFOs on the effectiveness of VBM only when compensation is not tied to VBM.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
تاثیر سیستم ردیابی مواد غذایی بر ارزش درک شده مصرف کننده و قصد خرید در چین
خـریـد محـصـول
سرمایه اجتماعی از طریق رسانه های اجتماعی بر عملکرد شغلی تأثیر می گذارد
خـریـد محـصـول
تأثیر آموزش ایمنی بر روی شیوه های بهداشت و ایمنی شغلی در شرکتهای استخراج کوچک
خـریـد محـصـول
مطالعه موردی یک شرکت بین المللی خودرو مستقر در تایوان
خـریـد محـصـول
قدرت توانمندسازی کارکنان در تأثیرگذاری بر موفقیت سازمان: مرور منابع
خـریـد محـصـول
تأثیر میانجیگری سیاست دولتی زنجیره ارزش بیکسا
خـریـد محـصـول
اثربخشی برنامه های آموزشی کارآفرینی کنیا
خـریـد محـصـول
اندازه گیری ایندومتاسین با استفاده از یک حسگر مدرن
خـریـد محـصـول
بررسی ویژگی‌های متعدد اینترلوکین-۶ و اهمیت IL-6 در درمان بیماری‌های التهابی
خـریـد محـصـول
بررسی درمان بیماران التهاب روده کرون با استفاده از داروی آدالیموماب
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا