light box
امتیاز 2.58 استراتژی‌های جدید برای کاهش و تجزیه آفلاتوکسین ها در غذا و خوراک: مقاله مروری">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 33
تعداد کلمات : 15000
مجله : Food Research International
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : بالا
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:استراتژی‌های جدید برای کاهش و تجزیه آفلاتوکسین ها در غذا و خوراک: مقاله مروری

چکیده

 آفلاتوکسین‌ها متابولیت‌های ثانویه سمی هستند که عمدتاً توسط قارچ‌های آسپرژیلوس تولید می‌شوند و قدرت سرطان‌زایی بالایی در انسان و حیوانات دارند. قرار گرفتن در معرض رژیم غذایی با آفلاتوکسین ها یک مشکل جهانی در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه است، به ویژه در کشورهایی که تنظیم ضعیفی در سطح آنها در غذا و خوراک وجود دارد. بنابراین، متخصصان در طول دهه‌ها تلاش کرده‌اند تا استراتژی‌های مؤثری برای تخریب آفلاتوکسین‌ها در غذا و خوراک ایجاد کنند. این استراتژی‌ها از نظر فن آوری متنوع و مبتنی بر اصول فیزیکی، شیمیایی یا بیولوژیکی هستند. این بررسی پیشرفت‌های اخیر در استراتژی‌های جدید تخریب آفلاتوکسین از جمله تابش، پلاسمای سرد، ازن، آب اکسیدکننده الکترولیز شده، اسیدهای آلی، عصاره‌های گیاهی طبیعی، میکروارگانیسم‌ها و آنزیم‌ها را خلاصه می‌کند. درک روشنی از کارایی سم زدایی، مکانیسم عمل، محصولات تخریب، پتانسیل کاربرد و محدودیت‌های فعلی این روش‌ها ارائه شده است. علاوه بر این، توسعه و چشم انداز آینده نانوزیم ها در تخریب آفلاتوکسین ها معرفی شده است(تجزیه آفلاتوکسین ها در غذا).

Title: Novel strategies for degradation of aflatoxins in food and feed: A review

Abstract

Aflatoxins are toxic secondary metabolites mainly produced by Aspergillus fungi, posing high carcinogenic potency in humans and animals. Dietary exposure to aflatoxins is a global problem in both developed and developing countries especially where there is poor regulation of their levels in food and feed. Thus, academics have been striving over the decades to develop effective strategies for degrading aflatoxins in food and feed. These strategies are technologically diverse and based on physical, chemical, or biological principles. This review summarizes the recent progress on novel aflatoxin degradation strategies including irradiation, cold plasma, ozone, electrolyzed oxidizing water, organic acids, natural plant extracts, microorganisms and enzymes. A clear understanding of the detoxification efficiency, mechanism of action, degradation products, application potential and current limitations of these methods is presented. In addition, the development and future perspective of nanozymes in aflatoxins degradation are introduced.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا