light box
امتیاز 2.93 شناسایی شایعات و تحقیقات مربوط به باور در توییتر">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 15
تعداد کلمات : 3455
مجله : Proceedings of NAACL-HLT
انتشار : 2016
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:شناسایی شایعات و تحقیقات مربوط به باور در توییتر

 چکیده  

 کابران رسانه‌های اجتماعی هر روزه چندین ساعت را صرف خواندن، پست گذاشتن وجست و جوی اخبار در پلتفرم‌های میکرو بلاگینگ می‌کنند. رسانه‌های اجتماعی در حال تبدیل شدن به یک ابزار کلیدی برای کشف اخبارمی باشند. با این حال، تأیید اعتبار این اطلاعات به یک چالش روز افزون ومهم تبدیل شده است. در این مطالعه ما تلاش می‌کنیم تا مسئله تشخیص شایعه و بررسی باور در تویتر را حل کنیم. تعریف مااز شایعات، یک گزارش یا عبارت غیر قابل تأیید است که موجب نشر اطلاعات کاذب می‌شود. ما از یک فرایند طبقه بندی شایعات نظارت شده با استفاده از مجموعه داده‌های استاندارد استفاده می‌کنیم. با استفاده از نسخه نرم افزاری وکتور پنهان توییت TLV، که ایجاد یک بردار ۱۰۰D معرف هر توییت می‌کند، ما دقت بازیابی شایعه را تا بیش از ۰٫۹۷۲ افزایش دادیم. هم چنین ما سیستم امتیاز بندی باور را معرفی کرده و تغییرات باور را در میان پوسترهای شایعه بین ۲۰۱۰ و ۲۰۱۶ مطالعه می‌کنیم(تحقیقات مربوط به باور در توییتر).

Title: Rumor Identification and Belief Investigation on Twitter

Abstract

Social media users spend several hours a day to read, post and search for news on microblogging platforms. Social media is becoming a key means for discovering news. However, verifying the trustworthiness of this information is becoming even more challenging. In this study, we attempt to address the problem of rumor detection and belief investigation on Twitter. Our definition of rumor is an unverifiable statement, which spreads misinformation or disinformation. We adopt a supervised rumors classification task using the standard dataset. By employing the Tweet Latent Vector (TLV) feature, which creates a 100-d vector representative of each tweet, we increased the rumor retrieval task precision up to 0.972. We also introduce the belief score and study the belief change among the rumor posters between 2010 and 2016.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
مقاله ی مروری در خصوص فرایند زیست شناختی احیا و اصلاح خاک در مهندسی عمران
خـریـد محـصـول
بودجه بندی سرمایه ای مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی
خـریـد محـصـول
مقایسه کاربرد سنتی خانه‌های حیاط دار در دو شهر
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
خـریـد محـصـول
پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
خـریـد محـصـول
جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
خـریـد محـصـول
بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
خـریـد محـصـول
دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
خـریـد محـصـول
الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
خـریـد محـصـول
استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا