light box
امتیاز 2.63 تحلیل ساختار عاملی و اعتبار یابی نسخه آلمانی مقیاس علایم اضطراب درد">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 7
تعداد کلمات : 1000
مجله : PAIN ANXIETY
انتشار : 2014
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله: تحلیل ساختار عاملی و اعتبار یابی نسخه آلمانی مقیاس علایم اضطراب درد(PASS-20)

 چکیده

اضطراب مرتبط با درد نقش مهمی در درد و ناتوانی ایفا می کند زیر به عنوان یک عامل موثر بر پاسخ های شناختی و سازشی با درد ایفا می کند. اگرچه رفتار اجتنابی اغلب به عنوان پاسخی به اضطراب درد شناخته شده است، سوال مطرح شده این است که آیا اضطراب درد نیز می تواند با استقامت مرتبط با درد نظیر شناخت رفتار سرکوب افکار، شوخی/حواس پرتی و  تداوم کار ارتباط داشته باشد یا نه.

مقیاس PASS-20 ابعاد  شناختی، فیزیولوژیکی و رفتاری  اضطراب مرتبط با درد نظیر اضطراب شناختی، ترس، اضطرب  فیزیولوژیکی و گریز/اجتناب را ارزیابی می کند. این مطالعه دو هدف را دنبال می کند:

۱- بررسی ساختار عملی و ویژگی های روان سنجی  یک نسخه  آلمانی PASS-20 در یک نمونه از بیماران  مبتلا به کمر درد(LBP) و ۲- بررسی ابعاد  روایی محتوایی و مربوط به معیار با  تاکید ویژه بر اجتناب مرتبط با درد در برابر استقامت مرتبط با درد.

TITLE: FACTOR STRUCTURE AND VALIDATION OF THE GERMAN VERSION O
THE PAIN ANXIETY SYMPTOMS SCALE (PASS-20)

Abstract

Pain-related anxiety plays a significant role in pain and disability, as it has been suggested as an influence on cognitive and coping responses to pain1. While avoidance behavior has often been shown as a response to pain anxiety, the question arises whether pain anxiety may also be associated with pain-related endurance, such as cognitions of thought suppression, humor/distraction, and task persistence behavior. The PASS-20 assesses cognitive, physiological and behavioral aspects of pain-related anxiety, such as cognitive anxiety, fear, physiological anxiety and escape/avoidance. The aim of this study was twofold: (1) To examine the factor structure and the psychometric characteristics of a German version of the PASS-20 in a sample of low back pain (LBP) patients, and (2) to examine aspects of criterion-related and content validity with a special focus on pain-related avoidance versus endurance.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  ارزیابی ومرور جامع ریسک ها و مزایای مصرف قهوه
  خـریـد محـصـول
  غذاهای فراسودمند: مزایا ، نگرانی ها و چالش ها – مقاله مربوط به شورای علوم و سلامت آمریکا
  خـریـد محـصـول
  انرژی، اکسرژی و تجزیه و تحلیل اقتصادی دیگهای بخار صنعتی
  خـریـد محـصـول
  تجزیه و تحلیل انرژی و اکسرژی نیروگاه بخار در اردن
  خـریـد محـصـول
  NICE: سیستم بیان برای لاکتوکوکوس لاکتیس: سیستم بیان ژن کنترل شده نایسین
  خـریـد محـصـول
  پروژه بررسی خوشه بندی مبتنی بر منطق فازی شبکه های حسگر بیسیم
  خـریـد محـصـول
  اثرات سرریز افشای MD&A برای سرمایه گذاری حقیقی: نقش رقابت صنعتی
  خـریـد محـصـول
  آیا کاهش نرخ مالیات موثر نشان دهنده اجتناب مالیاتی است؟
  خـریـد محـصـول
  تغییرات رشدی در اثرات اندازه برای مسائل جمع ساده
  خـریـد محـصـول
  زیرساخت مدیریت دارایی (IAM): تکامل و ارزیابی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا