light box
امتیاز 2.65 اندازه گیری سرمایه اجتماعی از طریق تحلیل شبکه و تاثیر آن">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 30
تعداد کلمات : 8300
مجله : Library & Information Science Research
انتشار : 2014
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

 عنوان فارسی مقاله:اندازه گیری سرمایه اجتماعی از طریق تحلیل شبکه و تاثیر آن بر روی عملکرد فردی

 چکیده

مطالعات شبکه‌های اجتماعی بر اهمیت ساختار شبکه یا خصوصیات ساختاری یک شبکه خاص و تأثیر آن را بر روی برایند عملکرد تاکید می‌کنند. یکی از خصوصیات مهم این ساختار شبکه، موسوم به سرمایه اجتماعی است که شبکه‌ای از تماس‌ها و ارزش‌های مربوطه نسبت داده شده به این شبکه از تماس‌ها می‌باشد. این مطالعه، شواهد تجربی در خصوص تأثیر سرمایه اجتماعی و عملکرد در چارچوب زمینه همکاری آکادمیک (همکاری در مقاله نویسی) ارائه کرده و پیشنهاد می‌کند که فرایند مشارکتی در بر گیرنده سرمایه اجتماعی در قالب روابط و ساختارهای شبکه در میان نویسندگان همکار مستقیم می‌باشد(تحلیل شبکه و تاثیرآن برروی عملکردفردی). ارتباط بین سرمایه اجتماعی دانشمندان و شاخص‌های عمکلرد مبتنی بر استناد آن‌ها بررسی می‌شود. برای غلبه بر محدودیت‌های شاخص‌های شبکه اجتماعی سنتی در راستای اندازه گیری اثر سرمایه اجتماعی دانشمندان در شبکه‌های همکاری در مقاله نویسی، شاخص‌های شبکه اجتماعی سنتی با پیشنهاد دو شاخص جدید که یکی از آن‌ها غیر وزنی (شاخص توان- تنوع) بوده و دیگری (شاخص توان- همبستگی- تنوع) که با تعداد نمونه‌های همکاری وزن دهی می‌شود، توسعه می‌یابد. آزمون رتبه‌ای همبستگی اسپیرمن برای بررسی ارتباط بین شاخص‌های سرمایه اجتماعی دانشمندان و عملکرد مبتنی بر استناد آن‌ها استفاده می‌شود. نتایج حاکی از آن است که عملکرد پژوهشی نویسنده‌ها همبستگی مثبتی با شاخص‌های سرمایه اجتماعی آن‌ها دارد. شاخص توان- تنوع و شاخص توان-همبستگی-تنوع به عنوان شاخص‌های قدرت و تأثیر قابلیت یک فرد برای کنترل ارتباطات و اطلاعات محسوب می‌شوند(تحلیل شبکه و تاثیرآن برروی عملکردفردی).

TITLE: Measuring social capital through network analysis and its influence on individual performance

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  تأثیر مسئولیت اجتماعی شرکت بر وفاداری مشتری: نقش میانجی اعتبار شرکت
  خـریـد محـصـول
  تأثیر شیوه های سیستم مدیریت کیفیت بر عملکرد دانشگاه های خصوصی در کنیا
  خـریـد محـصـول
  ایمنی و ایمنی زایی(ایمنوژنیسیته) یک واکسن ویروسی کروناویروس
  خـریـد محـصـول
  سازگاری با پزشکی از راه دور در دوران COVID-19
  خـریـد محـصـول
  اتکای CJEU به حقوق بین الملل در تفسیر توافق نامه های اقتصادی
  خـریـد محـصـول
  شوک سپتیک در کودکان: تشخیص سریع و احیای اولیه (ساعت اول)
  خـریـد محـصـول
  رضایت(یاد گیرندگان) فراگیران از عملکرد وب سایت
  خـریـد محـصـول
  زمین(خشکی) و دریا: حل و فصل مناقشات مربوط به خشکی(زمین) تحت کنوانسیون حقوق
  خـریـد محـصـول
  تأثیر تحریم های اقتصادی بر سرمایه گذاری خصوصی در ایران
  خـریـد محـصـول
  نقش شوراهای مشورتی منطقه ای در سیاست مشترک شیلات اروپا
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا