light box
امتیاز 2.33 HEC-FDA: تحلیل کاهش خسارت سیلاب">

تعداد صفحات : 166
تعداد کلمات : 52000
مجله : Hydrology
انتشار : 2008
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی کتاب: HEC-FDA: تحلیل کاهش خسارت سیلاب

 چکیده

برنامه تجزیه و تحلیل کاهش خطر سیل مرکز مهندسی هیدرولوژیک یک آنالیز پیشرفته را برای فرموله بندی و تجزیه تحلیل و ارزیابی  طرح های کاهش خطر سیلاب با استفاده از روش های تجزیه تحلیل مبتنی بر ریسک در اختیار می گذارد. این خود یکی از نسل های بعدی HEC (NexGen) از نرم افزار برنامه ریزی منابع آب و مهندسی هیدرولوژی به شمار می رود.پروژه NexGen شامل موارد ذیل می باشد: تجزیه تحلیل بارندگی-رواناب(HEC-HMS)، هیدرولیک رودخانه(HEC-RAS)، تجزیه تحلیل سیستم مخزن(HEC-ResSIM) تجزیه تحلیل خسارت سیل(HEC-FDA) و پیش بینی دقیق عملیات سد سازی در رودخانه می باشد. نرم افزار NexGen دارای یک اینترفیس(واسط) کاربر سبک ویندوز بوده و بر روی ویندوز عامل  NT و XP قابل اجرا می باشد.برنامه HEC-FDA جایگزین بسته تجزیه تحلیل  خسارت سیل نسخه PCقبلی  است که حاوی برنامه های SID-SIDEDT-FDA2PO و Ead( آوریل ۱۹۹۴) است. برنامه جدید  HEC-DFA حاوی نسخه های پیشرفته از همه خصوصیات علاوه بر روش آنالیز مبتنی بر خطی برای فرموله سازی و ارزیابی روش های کاهش خسارت سیلاب است.

 

Title:HEC-FDA Flood Damage Reduction  Analysis

abstract

The Hydrologic Engineering Center’s Flood Damage Reduction Analysis  (HEC-FDA) program provides state-of-the-art analysis for formulating an evaluating flood damage reduction plans using risk-based analysis  methods.  It is one of HEC's "Next Generation" (NexGen) of hydrologic  engineering and water resources planning software.  The NexGen project  encompasses:  rainfall-runoff analysis (HEC-HMS), river hydraulics (HEC- RAS), reservoir system analysis (HEC-ResSim), flood damage analysis (HEC-FDA), and real-time river forecasting for reservoir operations.  The  NexGen software has a windows style user interface and operates on  Windows XP and Windows NT.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
پایین دست راکتور زیستی: پیشرفت در بازیابی سوخت ها و مواد شیمیایی
خـریـد محـصـول
عدم قطعیت، دسترسی به بدهی و رفتار احتیاطی شرکت
خـریـد محـصـول
دیدگاه پزشکان در مورد آگاهی زنان از مشکلات سلامتی و رفتارهای زنان نسبت به پزشکان
خـریـد محـصـول
آینده معاملات آنلاین در صنعت خرده فروشی در زیمبابوه
خـریـد محـصـول
استراتژی های بازاریابی
خـریـد محـصـول
یادگیری وزن دهی شده بر اساس دشواری: رویکرد جدید شبه برنامه درسی
خـریـد محـصـول
درمان روانشناختی افسردگی در مراقبت های اولیه: پیشرفت های اخیر
خـریـد محـصـول
به سوی طراحی های جدید کمپرسور برگشت پذیر سه مرحله ای ۶: ۲
خـریـد محـصـول
مدیریت ریسک تجارت موبایل با استفاده از شبکه های اجتماعی در اردن
خـریـد محـصـول
بیماری های مادرزادی قلب
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا