light box
امتیاز 2.33 HEC-FDA: تحلیل کاهش خسارت سیلاب">

تعداد صفحات : 166
تعداد کلمات : 52000
مجله : Hydrology
انتشار : 2008
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی کتاب: HEC-FDA: تحلیل کاهش خسارت سیلاب

 چکیده

برنامه تجزیه و تحلیل کاهش خطر سیل مرکز مهندسی هیدرولوژیک یک آنالیز پیشرفته را برای فرموله بندی و تجزیه تحلیل و ارزیابی  طرح های کاهش خطر سیلاب با استفاده از روش های تجزیه تحلیل مبتنی بر ریسک در اختیار می گذارد. این خود یکی از نسل های بعدی HEC (NexGen) از نرم افزار برنامه ریزی منابع آب و مهندسی هیدرولوژی به شمار می رود.پروژه NexGen شامل موارد ذیل می باشد: تجزیه تحلیل بارندگی-رواناب(HEC-HMS)، هیدرولیک رودخانه(HEC-RAS)، تجزیه تحلیل سیستم مخزن(HEC-ResSIM) تجزیه تحلیل خسارت سیل(HEC-FDA) و پیش بینی دقیق عملیات سد سازی در رودخانه می باشد. نرم افزار NexGen دارای یک اینترفیس(واسط) کاربر سبک ویندوز بوده و بر روی ویندوز عامل  NT و XP قابل اجرا می باشد.برنامه HEC-FDA جایگزین بسته تجزیه تحلیل  خسارت سیل نسخه PCقبلی  است که حاوی برنامه های SID-SIDEDT-FDA2PO و Ead( آوریل ۱۹۹۴) است. برنامه جدید  HEC-DFA حاوی نسخه های پیشرفته از همه خصوصیات علاوه بر روش آنالیز مبتنی بر خطی برای فرموله سازی و ارزیابی روش های کاهش خسارت سیلاب است.

 

Title:HEC-FDA Flood Damage Reduction  Analysis

abstract

The Hydrologic Engineering Center’s Flood Damage Reduction Analysis  (HEC-FDA) program provides state-of-the-art analysis for formulating an evaluating flood damage reduction plans using risk-based analysis  methods.  It is one of HEC's "Next Generation" (NexGen) of hydrologic  engineering and water resources planning software.  The NexGen project  encompasses:  rainfall-runoff analysis (HEC-HMS), river hydraulics (HEC- RAS), reservoir system analysis (HEC-ResSim), flood damage analysis (HEC-FDA), and real-time river forecasting for reservoir operations.  The  NexGen software has a windows style user interface and operates on  Windows XP and Windows NT.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
مقاله ی مروری در خصوص فرایند زیست شناختی احیا و اصلاح خاک در مهندسی عمران
خـریـد محـصـول
بودجه بندی سرمایه ای مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی
خـریـد محـصـول
مقایسه کاربرد سنتی خانه‌های حیاط دار در دو شهر
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
خـریـد محـصـول
پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
خـریـد محـصـول
جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
خـریـد محـصـول
بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
خـریـد محـصـول
دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
خـریـد محـصـول
الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
خـریـد محـصـول
استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا