light box
امتیاز 2.58 راهبردهای مولکولی برای تشخیص موکورمایکوزیس(قارچ سیاه)">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 14
تعداد کلمات : 4800
مجله : Fungi
انتشار : 2019
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:راهبردهای مولکولی برای تشخیص موکورمایکوزیس(قارچ سیاه)

 چکیده

  تکنیک های مولکولی درک جدیدی از اپیدمیولوژی موکورمایکوز ارائه کرده و تشخیص و مدیریت درمانی این بیماری تهدید کننده زندگی را بهبود بخشیده است. تکثیر و توالی یابی PCR ابتدا برای شناسایی بهتر جدایه هایی که از کشت نمونه های بیوپسی یا نمونه های لاواژ برونشالوئولار در بیماران مبتلا به عفونت موکورال جمع آوری شده بودند، استفاده شد. متعاقباً، از تکنیک‌های مولکولی برای شناسایی قارچ مستقیماً از بافت‌های آلوده یا از لاواژ برونش استفاده شد و به شناسایی دقیق قارچ‌های موکورال در نمونه‌های بافتی در زمانی که کشت‌ها منفی بود کمک کردند. با این حال، این ابزارها نیاز به نمونه‌گیری تهاجمی (بیوسپسی، لاواژ برونشالوئولار) دارند که در بیمارانی که در وضعیت نامناسب در بخش‌های هماتولوژی یا مراقبت‌های ویژه هستند، امکان‌پذیر نیست. اخیراً، روش‌های مبتنی بر PCR برای تشخیص DNA موکورال در نمونه‌های غیرتهاجمی، مانند پلاسما یا سرم، در تشخیص زودهنگام موکورمایکوزیس در همه بیماران، فارغ از وضعیت بالینی، موفقیت‌آمیز بوده است و این روش‌ها برای بهبود نتیجه بیمار ضروری هستند(تشخیص موکورمایکوزیس قارچ سیاه).

Title: Molecular Strategies to Diagnose Mucormycosis

Abstract

Molecular techniques have provided a new understanding of the epidemiology of mucormycosis and improved the diagnosis and therapeutic management of this life-threatening disease. PCR amplification and sequencing were first applied to better identify isolates that were grown from cultures of biopsies or bronchalveolar lavage samples that were collected in patients with Mucorales infection. Subsequently, molecular techniques were used to identify the fungus directly from the infected tissues or from bronchalveolar lavage, and they helped to accurately identify Mucorales fungi in tissue samples when the cultures were negative. However, these tools require invasive sampling (biospsy, bronchalveolar lavage), which is not feasible in patients in poor condition in Hematology or Intensive Care units. Very recently, PCR-based procedures to detect Mucorales DNA in non-invasive samples, such as plasma or serum, have proved successful in diagnosing mucormycosis early in all patients, whatever the clinical status, and these procedures are becoming essential to improving patient outcome.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا