light box
امتیاز 2.93 تصاد بین اصول اخلاقی و کسب و کار در داروخانه">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 16
تعداد کلمات : 5800
مجله : JOURNAL OF BUSINESS ETHICS
انتشار : 2000
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تصاد بین  اصول اخلاقی و کسب و کار در  داروخانه:   مسائل مربوط به مشاوره ی بیماران

 چکیده

 مشورت دادن به بیمار،  مبنای فعالیت های اخلاقی داروخانه و درمان دارویی با کیفیت زیاد است . مشاوره منجر به بهبود بالا رفتن پیروی از  اصول تجویز به وسیله ی بیمار  شده و مانع از تداخلات دارویی و خطاهای تجویز دارو می گردد(تصاد اصول اخلاقی و کسب وکار).  به علاوه، مشاوره باعث بهبود رضایت گردیده و داروسازان را   از خطرات حقوقی  در امان نگه می دارد. ولی، تحولات اقتصادی، اجتماعی و فناوری در عملیات دارویی، داروسازان جامعه را ملزم به گزینش بین  شرایط حرفه ای خود برای مشاوره بیماران و اهداف کسب و کار می کنند. نهاد های قانون گذاری فدرالی و ایالتی قوانینی را  ارایه کرده اند که داروسازان را ملزم به مشاوره بیماران می کنند ولی این مقررات دارای نتایج متضاد بودند.  مقاله ی حاضر بیان می دارد که معمای مشاوره بیماران توسط دارو خانه ها از طریق آموزش اخلاقی   و  باور های اخلاقی قابل حل است نه این که   تنها قانون  رعایت شود(تصاد اصول اخلاقی و کسب وکار).

کلیه مقالات مرتبط را میتوانید در بخش ترجمه مقالات اقتصاد ملاحظه کنید.

 

 

Title: The conflict between ethics and business in community pharmacy: What about patient counseling?

Abstract

Patient counseling is a cornerstone of ethical pharmacy practice and high quality pharmaceutical care. Counseling promotes patient compliance with prescription regimens and prevents dangerous drug interactions and medication errors. Counseling also promotes informed consent and protects pharmacists against legal risks. However, economic, social, and technological changes in pharmacy practice often force community pharmacists to choose between their professional obligations to counsel patients and business objectives. State and federal legislatures have enacted laws that require pharmacists to counsel patients, but these laws have had mixed results. This essay argues that community pharmacy's patient counseling conundrum can be solved through additional moral education and moral persuasion, not through additional legal mandates.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
راهنمای ایمنی جاده، راهنمایی برای متخصصان، مدیریت ایمنی جاده، سیستم مدیریت ایمنی
خـریـد محـصـول
ساختار کریستال یا بلورین دومین اتصال RNA پروتئین نوکلئوکپسید SARS-CoV-2
خـریـد محـصـول
اثر روش‌های سنتز بر روی کارایی کاتالیزورهای سه راهه Pt + Rh/Ce0.6Zr0.4O2
خـریـد محـصـول
کاتالیزورهای سه راهه xZr1−xO2/Al2O3 Pd/Ce جدید تولید شده با میکرو امولسیون
خـریـد محـصـول
تثبیت محلول‌های جامد CeO2-ZrO2 با ساختار نانو با افزایش AL2O3
خـریـد محـصـول
اثر ضد میگرنی Δ۹-تتراهیدروکانابینول در موش صحرایی ماده
خـریـد محـصـول
کانابیدیول یک روش درمانی بالقوه برای بعد عاطفی-انگیزشی درد پس از عمل
خـریـد محـصـول
حساسیت مختص به گونه به تشنج‌های ناشی از مصرف ماری جوانا
خـریـد محـصـول
بهینه ساز بادبان ماهی: یک الگوریتم فراابتکاری الهام گرفته از طبیعت جدید
خـریـد محـصـول
توسعه کاتالیزورهای سه راهی پالادیوم/رادیوم و تنها پالادیوم پیشرفته
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا