light box
امتیاز 2.58 برنامه ریزی مالیاتی و تصمیم مدیریت سرمایه در گردش شرکت های تولیدی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 21
تعداد کلمات : 8200
مجله : THE INTERNATIONAL JOURNAL OF BUSINESS & MANAGEMENT
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:برنامه ریزی مالیاتی و تصمیم مدیریت سرمایه در گردش شرکت های تولیدی فهرست شده در نیجریه

 چکیده

مدیریت سرمایه در گردش به عنوان کمک به برنامه ریزی دارایی ها و بدهی های جاری شناسایی می شود و هدف آن این است که ریسک نقدینگی را به حداقل برساند و از معامله بیش از حد جلوگیری کند. با این حال، مدیران و سرمایه گذاران به سختی در مورد تأثیر برنامه ریزی مالیاتی بر کفایت و کارایی آن زحمت می کشند. هدف این مطالعه بررسی تأثیر برنامه ریزی مالیاتی بر تصمیم مدیریت سرمایه در گردش شرکت های تولیدی فهرست شده در نیجریه است. طرح پژوهشی اتخاذ شده، طرح پژوهشی آشکار-واقعی بود. جامعه آماری پژوهش ۵۴ شرکت تولیدی بورسی است که از بین آنها ۲۷ شرکت به نمایندگی از ۵۰ درصد با استفاده از روش نمونه گیری هدفمند و سهمیه ای انتخاب شدند. داده ها از صورت های مالی شرکت های منتخب به روش رگرسیون چندگانه به دست آمد. مشخص شد که برنامه ریزی مالیاتی به طور قابل توجهی بر تصمیم مدیریت سرمایه در گردش در شرکت های تولیدی فهرست شده در نیجریه تأثیر می گذارد. (Adj.R2 = 0.0418، Wald-Stat = 51.75، p <0.05). اهرم مالی به طور قابل توجهی تأثیر برنامه ریزی مالیاتی بر تصمیم مدیریت سرمایه در گردش در شرکت های تولیدی فهرست شده در نیجریه را تعدیل می کند (Adj.R2 = 0.0399، Wald-St = 17.09، p <0.05). توصیه‌های این مطالعه شامل این است که مدیریت شرکت‌های تولیدی فهرست‌شده باید کفایت سرمایه در گردش را تضمین کند تا از معامله بیش از حد و عدم کفایت سرمایه در گردش جلوگیری شود. همچنین مقامات مالیاتی باید نرخ موثر مالیات را تا حد امکان پایین نگه دارند زیرا شرکت های فهرست شده مالیات بالاتر از نرخ قانونی پرداخت می کنند.

Title: Tax Planning and Working Capital Management Decision of Listed Manufacturing Companies in Nigeria

Abstract

 Working capital management is identified as assisting in planning of current assets and liabilities and places control in a way to minimize liquidity risk and avoid overtrading. However, managers and investors hardly bother about the implication of tax planning on its adequacy and efficiency. The objective of this study is to investigate the effect of tax planning on working capital management decision of listed manufacturing companies in Nigeria. The adopted research design was expost-facto research design. The population of the study is the 54 listed manufacturing companies out of which a sample of 27 companies representing 50% was selected using both purposive and quota sampling techniques. Data was obtained from the financial statement of selected companies through multiple regression. It was discovered that tax planning significantly affects working capital management decision in listed manufacturing companies in Nigeria. (Adj.R2 = 0.0418, Wald-Stat = 51.75, p ˂ 0.05); financial leverage significantly moderates the impact of tax planning on working capital management decision in listed manufacturing companies in Nigeria(Adj.R2 = 0.0399, WaldStat = 17.09, p ˂ 0.05). The recommendations from the study include that management of listed manufacturing companies should ensure working capital adequacy to avoid overtrading and working capital inadequacy; also tax authorities should keep effective tax rate as low as possible because listed firms pay higher tax than the statutory rate.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
  خـریـد محـصـول
  مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
  خـریـد محـصـول
  ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
  خـریـد محـصـول
  بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
  خـریـد محـصـول
  الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
  خـریـد محـصـول
  فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
  خـریـد محـصـول
  رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
  خـریـد محـصـول
  تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
  خـریـد محـصـول
  بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا