light box
امتیاز 2.65 تعارض، عدالت و نابرابری:برداشت و ادراک از تمایز مبادله‌ی بین رهبر و پیرو">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 41
تعداد کلمات : 15000
مجله : Journal of organizational behavior
انتشار : 2020
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

 عنوان فارسی مقاله:تعارض، عدالت و نابرابری: چرا برداشت و ادراک از تمایز مبادله‌ی بین رهبر و پیرو بر عملکرد تیم‌ها آسیب وارد می‌کند

 چکیده

 به منظور درک این که چرا تمایز تبادل رهبر-پیرو (LMX) در تیم‌ها می‌تواند برای عملکرد تیمی و فردی مضر باشد، ما پیشنهاد می‌کنیم که برداشت و ادراک عضو و پیرو از تمایز LMX(PLMXD) مهم‌تر از شاخص‌های آماری تمایز LMX است. به طور خاص، ما یک مدل چند سطحی را فرض می‌کنیم که در آن رابطه تعارض و عدالت رویه‌ای (جو) به ترتیب واسطه رابطه PLMXD فردی و جمعی را با عملکرد فردی و تیمی نشان می‌دهد. با استفاده از نمونه‌ای از ۲۳۵ نفر در ۵۳ تیم، ما درک کردیم که PLMXD با عملکرد فردی از طریق درک تضاد روابط رابطه منفی دارد و کنترل LMX را انجام می‌داد. در سطح تیم، PLMXD جمعی با عملکرد تیم از طریق جو عدالت رویه و تعارض رابطه رابطه منفی داشت و کنت که نشان دهنده‌ی کنترل یک معیار آماری LMXD است. پیامدهای نظری و مسیرهای تحقیق آینده بررسی شده است(تعارض، عدالت و نابرابری).

TITLE:Conflict, Justice, and Inequality: Why Perceptions of Leader‐Member Exchange Differentiation Hurt Performance in Teams

Abstract

To better understand why leader‐member exchange (LMX) differentiation in teams may be detrimental to individual and team performance, we propose that member's perception of LMX differentiation (PLMXD) is more important than statistical measures of LMX differentiation. Specifically, we hypothesize a multilevel model in which relationship conflict and procedural justice (climate) mediate the relationship of individual and collective PLMXD with individual and team performance, respectively. Using a sample of 235 individuals in 53 teams, we found individual PLMXD was negatively related to individual performance through relationship conflict perceptions, controlling for LMX. At the team level, collective PLMXD was negatively related to team performance through procedural justice climate and relationship conflict, controlling for a statistical measure of LMXD. Theoretical implications and directions for future research are explored.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  قیمت‌های مسکن و ریسک اعتبار: شواهدی از ایالات متحده
  خـریـد محـصـول
  نقش یادگیری مشارکتی در بهبود مهارت‌های ارتباطات کلامی دانشجویان یادگیرنده EFL
  خـریـد محـصـول
  شکستن مقاومت میزبان توسط نیای تکاملی مستقل ویروس رگبرگ زرد نکروتیک چغندر قند
  خـریـد محـصـول
  واکنش پروسکایت ها به عنوان مبدل‌های خودرو
  خـریـد محـصـول
  ویژگی‌های انتقال منفذی و انتشار مؤثر مونولیت سرامیکی برای مبدل کاتالیزوری خودرو
  خـریـد محـصـول
  مبدل ترافیکی و کاتالیستی- آلایندگی اتمسفری مربوطه در منطقه شهری ریو دوژانیرو
  خـریـد محـصـول
  مکانیسم بازیابی فلزات گروه پلاتینوم از مبدل‌های کاتالیستی در سیستم‌های استفاده شده در اگزوز
  خـریـد محـصـول
  مطالعه تفضیلی اکسایش کاتالییستی HCHO و co در کاتالیزور Mn0.75Co2.25O4
  خـریـد محـصـول
  رفتار سه سویه فازهای ترکیبی و جداگانه پلاتینوم، پالادیوم و رادیوم در ترکیب گازی کامل
  خـریـد محـصـول
  مطالعه در مقیاس بنچ گاز مصنوعی یک مبدل کاتالیزوری ۴ راهی: اکسایش کاتالیزوری
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  برو بالا