light box
امتیاز 2.65 تمرکز بر سندرم تنفسی کروناویروس خاورمیانه">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 25
تعداد کلمات : 7800
مجله : Médecine et maladies infectieuses
انتشار : 2020
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تمرکز  بر سندرم تنفسی کروناویروس خاورمیانه (MERS-CoV)

 چکیده

از زمان ظهور اولین مورد عفونت انسانی توسط سندرم تنفسی کروناویروس خاورمیانه (MERS-CoV) در عربستان در ژوئن ۲۰۱۲، بیش از ۲۲۶۰ مورد عفونت تأیید شده MERS-CoV و ۸۰۳ مرگ و میر ناشی از آن از ۱۶ اکتبر ۲۰۱۸ گزارش شده است. اکثریت قریب به اتفاق این موارد (۷۱٪) در عربستان سعودی گزارش شده اما برخلاف SARS-CoV که کمی کمتر از ۲ سال پس از ظهور ناپدید شد این بیماری همه گیر در ۲۷ کشور گسترش یافته است و ۶ سال بعد متوقف نشده است. با توجه به میزان بالای مرگ و میر در بیماران مبتلا به MERS-CoV    تلاش زیادی برای  شناسایی منشأ و پاتوفیزیولوژی این کرونا ویروس جدید برای جلوگیری از ابتلا به آن در انسان صورت گرفته است. این مطالعه  به طور خاص به بررسی منشاء، اپیدمیولوژی و تظاهرات بالینی MERS-CoV و همچنین تشخیص و معالجه بیماران آلوده به آن می‌پردازد. تجربه به دست آمده در طی سالهای اخیر در مورد چگونگی مدیریت خطرات مختلف مربوط به این نوع بیماری همه گیر،   برای آماده سازی برای  مقابله با شیوع بیماری‌های واگیر در آینده خواهد، مهم  بود(تمرکز بر سندرم تنفسی کروناویروس خاورمیانه).

 

 

TITLE: Focus on Middle East respiratory syndrome coronavirus (MERS-CoV)

Abstract

Since the first case of human infection by the Middle East respiratory syndrome coronavirus (MERS-CoV) in Saudi Arabia in June 2012, more than 2260 cases of confirmed MERS-CoV infection and 803 related deaths have been reported since the 16th of October 2018. The vast majority of these cases (71%) were reported in Saudi Arabia but the epidemic has now spread to 27 countries and has not ceased 6 years later, unlike SARS-CoV that disappeared a little less than 2 years after emerging. Due to the high fatality rate observed in MERS-CoV infected patients (36%), much effort has been put into understanding the origin and pathophysiology of this novel coronavirus to prevent it from becoming endemic in humans. This review focuses in particular on the origin, epidemiology and clinical manifestations of MERS-CoV, as well as the diagnosis and treatment of infected patients. The experience gained over recent years on how to manage the different risks related to this kind of epidemic will be key to being prepared for future outbreaks of communicable disease.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  حسابرسی داوطلبانه، سرمایه گذاری و تصمیمات تامین مالی در بنگاه های کوچک و متوسط
  خـریـد محـصـول
  کاهش هزینه های تمکین مالیاتی از طریق هماهنگ سازی پایه مالیاتی شرکتی در اتحادیه اروپا
  خـریـد محـصـول
  واکنش بازار به توصیه سهام تحلیلگر و پیوستگی پیش بینی سود: شواهد بین المللی
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی تحلیلگران از خرید: شواهد نظرسنجی در سوئد در خصوص دانش IFRS
  خـریـد محـصـول
  تحلیل مدیریت مالی عمومی پاکستان
  خـریـد محـصـول
  تأثیر سبک های رهبری اصلی برکیفیت معلم و بهره وری معلم
  خـریـد محـصـول
  کارایی کمیته حسابرسی و هزینه های خدمات غیر حسابرسی
  خـریـد محـصـول
  معضلات و مسائل اخلاق کسب و کار کلاسیک
  خـریـد محـصـول
  حفره های ساختاری و کارآفرینان اجتماعی به عنوان واسطه ها و کارگزاران نوعدوستی
  خـریـد محـصـول
  استفاده از علوم داده ها در بازاریابی دیجیتال: چارچوب، روش و معیار های عملکرد
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا