light box
امتیاز 3.08 اثر قابلیت و توانمندی مدیریتی روی سرمایه گذاری بنگاه در زمان تنش و بحران">

عنوان فارسی مقاله:بررسی اثر  قابلیت و توانمندی مدیریتی روی سرمایه گذاری بنگاه در زمان تنش و بحران

 چکیده

 در تحقیق فعلی، یک همبستگی و ارتباط مثبت و قوی میان قابلیت قبل از بحران و سرمایه گذاری سازمان و بنگاه در زمان بحران اثبات شد. این همبستگی با وجود انواع مختلف متغیرهای کنترل یا شاهد با پوشش خصوصیات حاکمیت سازمانی و بنگاهی، مشوق‌های پاداش مدیر و خصوصیات مدیر قوی‌تر شد(توانمندی مدیریتی درزمان تنش و بحران). ارتباط فوق تنها در میان بنگاه‌های با مدیرانی که دارای مهارت‌های اداری و مدیریتی عمومی بودند به جای مهارت‌های خاص بنگاه، غالب بود. یافته‌ها حاکی از آن است که ارتباط مثبت بین قابلیت مدیر و سرمایه گذاری بنگاه، با ظرفیت و قابلیت این سازمان‌ها به منظور تأمین مالی بیشتر و آسیب پذیری کم‌تر به تنش‌های مالی در بحران، تأیید شد. در پایان، مشخص شد که به طور متوسط و میانگین، بازار بورس، ارزیابی مثبتی از سرمایه گذاری مدیریتی قبل از بحران دارند. در مجموع، یافته‌ها متناسب با این دیدگاه است که قابلیت مدیریتی بالا به کاهش مشکلات سرمایه گذاری کم‌تر در زمان تنش کمک می‌کند و این در نهایت ارزش بنگاه را بالا می‌برد(توانمندی مدیریتی درزمان تنش و بحران).

کلیه مقالات مرتبط را میتوانید در بخش ترجمه مقالات اقتصاد ملاحظه کنید.

 

 

Title: The impact of managerial ability on crisis-period corporate investment

Abstract

In this study, we document a strong positive relation between pre-crisis managerial ability and corporate investment during the crisis period, which remains robust in the presence of a large array of control variables capturing corporate governance attributes, executive compensation incentives and CEO characteristics. This relationship was prevalent only among firms with CEOs that had general managerial skills, rather than firmspecific skills. Our results also show that the positive relationship between managerial ability and corporate investment was supported by the capacity of such firms to secure greater financing and be less vulnerable to financial constraints during the crisis. Finally, we find that, on average, the stock market evaluates crisis-period investments positively, yet this effect is evident solely among firms characterized by high pre-crisis managerial ability. Overall, the results are consistent with the view that high managerial ability helps to mitigate underinvestment problems during a crisis which in turn increases firm value.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
اثرات اینترفرون آلفا و درمان سیکلوسپورین به طور جداگانه
خـریـد محـصـول
راهنمای ایمنی جاده، راهنمایی برای متخصصان، مدیریت ایمنی جاده، سیستم مدیریت ایمنی
خـریـد محـصـول
ساختار کریستال یا بلورین دومین اتصال RNA پروتئین
خـریـد محـصـول
اثر روش‌های سنتز بر روی کارایی کاتالیزورهای سه راهه Pt + Rh/Ce0.6Zr0.4O2
خـریـد محـصـول
کاتالیزورهای سه راهه xZr1−xO2/Al2O3 Pd/Ce جدید تولید شده با میکرو امولسیون
خـریـد محـصـول
تثبیت محلول‌های جامد CeO2-ZrO2 با ساختار نانو با افزایش AL2O3
خـریـد محـصـول
اثر ضد میگرنی Δ۹-تتراهیدروکانابینول در موش صحرایی ماده
خـریـد محـصـول
کانابیدیول یک روش درمانی بالقوه برای بعد عاطفی-انگیزشی درد پس از عمل
خـریـد محـصـول
حساسیت مختص به گونه به تشنج‌های ناشی از مصرف ماری جوانا
خـریـد محـصـول
بهینه ساز بادبان ماهی: یک الگوریتم فراابتکاری الهام گرفته از طبیعت جدید
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا