light box
امتیاز 2.65 توسعه‌ی اقتصادی اجتماعی و سیاسی در هند: مرور اجمالی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 10
تعداد کلمات : 3200
مجله : IOSR Journal of Business and Management (IOSR-JBM)
انتشار : 2020
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:توسعه‌ی اقتصادی اجتماعی و سیاسی در هند: مرور اجمالی

 چکیده

توسعه اقتصادی و اجتماعی فرآیند توسعه اجتماعی و اقتصادی در یک جامعه است. توسعه اقتصادی و اجتماعی با شاخص‌هایی مانند تولید ناخالص داخلی، امید به زندگی، سواد و میزان اشتغال سنجیده می‌شود. تغییر در عوامل کمتر ملموس نیز در نظر گرفته می‌شود، مانند کرامت شخصی، آزادی اجتماع، امنیت شخصی و رهایی از ترس از آسیب جسمی و میزان مشارکت در جامعه مدنی. در این مقاله دیدگاهی از مراحل رشد اقتصادی و توسعه اقتصادی و سیاسی اجتماعی هند در هند ارائه شده است. این مطالعه نشان می‌دهد که بسیاری از شرکت‌های خارجی به دلیل ابتکارات مختلف دولت مانند تولید در هند و هند دیجیتال، تسهیلات خود را در هند ایجاد می‌کنند. این مطالعه همچنین نشان داد که هند در سال گذشته رتبه خود را در بانکهای جهانی انجام گزارش تجارت توسط ۱۴ پله بهبود داده است و در بین سالهای ۱۹۰ کشور در ویرایش سال ۲۰۲۰ در رتبه ۶۳ قرار دارد(توسعه‌ی اقتصادی اجتماعی و سیاسی).

TITLE: SOCIO - ECONOMIC AND POLITICAL DEVELOPMENT IN
INDIA: AN OVERVIEW

Abstract

Socio-economic development is the process of social and economic development in a society. Socio-economic development is measured with indicators like GDP, life expectancy, literacy and levels of employment. Changes in less tangible factors are also considered, such as personal dignity, freedom of association, personal safety and freedom from fear of physical harm and the extent of participation in civil society. This paper provides an insight in to stages of economic growth and the socio economic and political development in India. The study found that, numerous foreign companies are setting up their facilities in India on account of various government initiatives like Make in India and Digital India. The study also found that, India improved its ranking in the World Banks doing business report by 14 spots over last year and is ranked 63rd among 190 countries in 2020 edition of the report.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  کنترل هماهنگ مزارع بادی ساحلی و مبدل HVDC برای میرایی نوسان برق
  خـریـد محـصـول
  شرایط صادرات اتحادیه اروپا برای گوشت و فراورده‌های گوشتی تازه
  خـریـد محـصـول
  آیین نامه (EC) شماره ۸۵۳/۲۰۰۴ پارلمان و شورای اروپا
  خـریـد محـصـول
  آیا ساختار سرمایه و دارایی نقدی موجب سلب مالکیت سهامداران اقلیت می‌شود؟
  خـریـد محـصـول
  پاور پوینت نیازهای ویژه سالمندان در حوادث و بلایا و فجایع طبیعی
  خـریـد محـصـول
  فرار مالیاتی و اجتناب از پرداخت مالیات بر واردات: شواهدی از ایران
  خـریـد محـصـول
  تاثیر آتش سوزی بر توزیع یک شکارچی مهاجم در میانه زنجیره غذایی
  خـریـد محـصـول
  مزایا، محدودیت‌ها و اصلاحات نظریه یادگیری اجتماعی باندورا
  خـریـد محـصـول
  آیا تفاوت‌های جنسیتی نقشی در قصد پذیرش بانکداری موبایلی اسلامی ایفا می‌کنند؟
  خـریـد محـصـول
  یک مطالعه پیمایشی در مورد پروتکل‌های مسیریابی پشتیبانی شده
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد.
  برو بالا