light box
امتیاز 2.58 توالی تکراری و تکامل کروموزوم جنسی در مهره داران">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 29
تعداد کلمات : 7000
مجله : Hindawi Publishing Corporation
انتشار : 2014
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:توالی تکراری و تکامل کروموزوم جنسی در مهره داران

چکیده

کروموزوم‌های جنسی پویاترین بخش‌ها در هر ژنومی که دارای مورفولوژی، محتوای ژن و تکامل منحصر به فرد هستند می‌باشند. آن‌ها چندین بار و به طور مستقل در طول تکامل مهره داران تکامل یافته‌اند. یکی از عمده‌ترین تغییرات ژنومی مربوط به کروموزوم‌های جنسی، شامل تکثیر تکرارهای مشترک است. فرضیه این است که چنین تکرارهایی مهار نوترکیبی را تسهیل می‌کند و منجر به تکامل کروموزومهای جنسی هترومورف از طریق تخریب ژنتیکی کروموزومهای Y یا W می‌شود. اگرچه شواهد متضادی در دسترس است، روشن است که تقویت توالی‌های تکراری ساده نقش عمده‌ای در تکامل کروموزوم‌های Y و W در مهره داران داشته است. در این بررسی، ما مروری کوتاه بر کلاسهای تکراری DNA که در طی تکامل کروموزومهای جنسی انباشته شده‌اند، عمدتاً بر مهره داران تمرکز می‌کنیم، و در مورد نقش احتمالی و عملکرد بالقوه آنها در این فرایند بحث می‌کنیم(تکامل کروموزوم جنسی در مهره داران).

TITLE: Repetitive Sequence and Sex ChromosomeEvolution in Vertebrates

Abstract

 Sex chromosomes are the most dynamic entity in any genome having unique morphology, gene content, and evolution. They have evolved multiple times and independently throughout vertebrate evolution. One of the major genomic changes that pertain to sex chromosomes involves the amplification of common repeats. It is hypothesized that such amplification of repeats facilitates the suppression of recombination, leading to the evolution of heteromorphic sex chromosomes through genetic degradation of Y or W chromosomes. Although contrasting evidence is available, it is clear that amplification of simple repetitive sequences played a major role in the evolution of Y and W chromosomes in vertebrates. In this review, we present a brief overview of the repetitive DNA classes that accumulated during sex chromosome evolution, mainly focusing on vertebrates, and discuss their possible role and potential function in this process.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
خـریـد محـصـول
اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
خـریـد محـصـول
فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
خـریـد محـصـول
ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
خـریـد محـصـول
کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
خـریـد محـصـول
پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
خـریـد محـصـول
آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
خـریـد محـصـول
چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
خـریـد محـصـول
ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
خـریـد محـصـول
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا