light box
امتیاز 2.58 جامعه شناسی شهری معاصر">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 31
تعداد کلمات : 12000
مجله : sociology
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:جامعه شناسی شهری معاصر

 چکیده

در ابتدای این متن، چندین تغییر مفهومی را که مشخصه جامعه شناسی شهری جدید است، مورد بحث قرار دادیم. اینها شامل تغییر به دیدگاه جهانی در مورد سرمایه داری و کلان شهرها می شود. گنجاندن عواملی مانند استثمار طبقاتی، نژادپرستی، جنسیت و فضا در تحلیل توسعه شهری در صورت امکان، برای ادغام عوامل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی تحلیل، توجه ویژه به عوامل کششی سرمایه گذاری املاک و مستغلات و مداخله دولت؛ و تغییر رویکرد چند مرکزی و منطقه ای به شهرها و حومه ها درنظر گرفته شد. در فصل‌های قبل از این مفاهیم استفاده کرده‌ایم که آن را رویکرد فضایی اجتماعی می‌نامیم. جامعه شناسی شهری جدید علاوه بر تغییر در دیدگاه، تغییرات نظری مهمی را در نحوه تحلیل محیط های انسانی نیز در بر می گیرد. فصل قبل جامعه‌شناسی شهری کلاسیک و رایج از نوع سنتی را مورد بحث قرار داد. این فصل به بررسی ایده‌های نظری جدیدی می‌پردازد که اخیراً حوزه شهری را نشاط بخشیده است(جامعه شناسی شهری معاصر).

Title:contemporary urban sociology

Abstract

at  the beginning of this text, we discussed several conceptual changes that are the hallmark of the new urban sociology. These include a shift to a global perspective on capitalism and the metropolis; the inclusion of factors such as class exploitation, racism, gender, and space in the analysis of metropolitan development; an attempt, when possible, to integrate economic, political, and cultural factors of analysis; special attention to the pull factors of real estate investment and government intervention; and the shift to a multicentered, regional approach to cities and suburbs. In the preceding chapters we have used these concepts, which we call the sociospatial approach. In addition to a change in perspective, the new urban sociology involves important theoretical changes in the way human environments are analyzed. The previous chapter discussed classical and current urban sociology of a traditional kind. This chapter considers the new theoretical ideas that have recently invigorated the urban field.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا